Ángel Di María odchodzi z Juventusu

2023-05-24 16:34:34; Aktualizacja: 1 rok temu
Ángel Di María odchodzi z Juventusu Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sky Sport Italia

Ángel Di María, którego umowa z Juventusem wygasa 30 czerwca, nie zostanie na następny sezon. Taką decyzją podjął klub - informuje Sky Sport Italia.

Prawoskrzydłowy rozgrywa bardzo udany sezon pod względem indywidualnym i już teraz można powiedzieć, że dokonał dobrego wyboru w kwestii nowego pracodawcy po odejściu z Paris Saint-Germain. Jego utrzymanie sporo jednak kosztuje „Starą Damę”, a mówimy przecież o 35-latku.

Argentyńczyk sam potwierdził, że od dłuższego czasu prowadzi z Juventusem rozmowy na temat przedłużenia współpracy. Te nie tak dawno zaczęły układać się nie najlepiej.

Sky Sport Italia informuje, że ostatecznie Włosi uznali, że nie przedłużą umowy z Ángelem Di Maríą, zatem pierwszego lipca będzie on wolnym zawodnikiem.

Na razie nie wiadomo, gdzie lewonożny piłkarz będzie kontynuować kariery, ale ma przynajmniej kilka opcji.

Kuszą go ekipy z Arabii Saudyjskiej czy Argentyny, ale priorytetem dla niego jest pozostanie w Europie. Jeden z tropów prowadzi do Borussii Dortmund. Ale na tym na pewno nie koniec.

Di María w koszulce turyńczyków zgromadził 38 występów okraszonych ośmioma trafieniami i siedmioma asystami. Ze świetnej strony pokazał się między innymi w meczu z FC Nantes, gdy ustrzelił hat-tricka.