2024-10-27 16:35:14; Aktualizacja: 13 godzin temu
Ángel Rodado się nie zatrzymuje! Wisła Kraków lepsza od zespołu z podium [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / Pressfocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 3:1 w starciu 14. kolejki I ligi. Dublet ustrzelił niezawodny Ángel Rodado, dla którego było to 16. i 17. trafienie w sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Dwie asysty zanotował z kolei Łukasz Zwoliński.

„Biała Gwiazda” prowadzona przez Mariusza Jopa w poprzedniej kolejce nieoczekiwanie poległa w starciu z Górnikiem Łęczna 0:1 i aby konsekwentnie wcielać w życie plan powrotu do Ekstraklasy, musiała zatrzymać wyżej notowaną Wisłę Płock. Skomplikować to mogła już w 34. minucie wymuszona zmiana podstawowego piłkarza krakowian - Marca Carbó, którego zastąpił Olivier Sukiennicki.

Mogła, ale nie musiała, bo już siedem minut później centrę z rzutu rożnego przedłużył Łukasz Zwoliński, a jego podanie na gola zamienił nie kto inny jak Ángel Rodado.

Na drugie trafienie Hiszpana w tym meczu nie musieliśmy długo czekać, bo już cztery minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania ponownie wpisał się on na listę strzelców, tym razem po dośrodkowaniu Giannisa Kiakosa z rzutu wolnego.

Dla Rodado było to dziesiąte trafienie w bieżącej kampanii I ligi, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Łącznie w sezonie zdobył już 17 bramek i zanotował osiem asyst we wszystkich rozgrywkach.

W 71. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał James Igbekeme, pomocnik Wisły Kraków.

To jednak nie powstrzymało gości przed zdobyciem kolejnej bramki, którą ustrzelił Tamas Kiss. Przy golu Węgra drugą asystę w meczu zanotował Łukasz Zwoliński.

Jedyne trafienie dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Piotr Krawczyk.

Wygrana krakowian nie pozwoliła Wiśle Płock na umocnienie się w tabeli i wskoczenie na fotel wicelidera. Po 14. kolejkach zespół z Płocka zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 28 punktów, a „Biała Gwiazda” po 12. rozegranych meczach plasuje się na 10. pozycji z 18 „oczkami”.