Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League

Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DCMS

Premier Boris Johnson ogłosił, że od 5 listopada do 2 grudnia będzie obowiązywał w Anglii pełny lockdown. Tamtejszy rząd zdecydował się na wykonanie takiego kroku ze względu na stale rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono w przeciągu ostatniej doby wystąpienie blisko 22 tysięcy nowych pozytywnych wyników na obecność koronawirusa. Tym samym łączna liczba zakażonych osób przekroczyła na terenie tego kraju barierę miliona.

Ten stan rzeczy skłonił premiera Borisa Johnsona do podjęcia radykalnych kroków i wprowadzenia drugiego lockdownu w całej Anglii, który oznacza zamknięcie wszystkich pubów, barów, restauracji, galerii oraz sklepów z wyjątkiem tych sprzedających artykułu pierwszej potrzeby.

W porównaniu do poprzedniego lockdownu, wprowadzonego pod koniec marca, czynne pozostaną szkoły czy uniwersytety.

Ponadto zawieszeniu nie ulegną zmagania obejmujące swoim zakresem „elitarny sport”. Departament Kultury, Mediów oraz Sportu (DCMS) potwierdził, że w przypadku piłki nożnej w tej definicji mieszczą się rozgrywki od szóstej klasy w górę.

Tym samym wiemy, że przynajmniej na razie rywalizacja na poziomie Premier League czy Championship będzie kontynuowana na obowiązujących do tej pory zasadach.

Wspomniany organ podkreślił także, że brytyjski rząd nie ma na razie w planach zablokowania możliwości rozgrywania spotkań międzynarodowych na terenie Anglii, a to oznacza, że mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy Ligi Narodów będą odbywać się zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem.

Gdyby sytuacja w tej materii uległa zmianie, wówczas czołowe kluby oraz reprezentacja „Synów Albionu” musiałyby szukać neutralnych terenów, na których mogłyby rozegrać spotkania w turniejach nadzorowanych przez UEFA.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy