Anglia w półfinale EURO 2024. Wielkie emocje w rzutach karnych [WIDEO]

2024-07-06 20:40:23; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Anglia w półfinale EURO 2024. Wielkie emocje w rzutach karnych [WIDEO] Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Anglii pokonała w ćwierćfinale EURO 2024 Szwajcarię. O wyłonieniu zwycięzcy przesądziły rzuty karne.

Reprezentacja Anglii przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy wyrastała na jednego z faworytów do powalczenia o złoto. Część kibiców dość szybko przestała intonować „football's coming home”, widząc postawę podopiecznych Garetha Southgate'a w fazie grupowej.

„Synowie Albionu” wygrali w grupie tylko z Serbią. Z ogromnymi problemami pokonali w 1/8 finału Słowację, wyrównując na 1:1 w ostatnich sekundach drugiej połowy. Wymęczony sukces zapewnił im Harry Kane.

Postawa Anglików nie poprawiła się w ćwierćfinale ze Szwajcarią.

Sobotni mecz na Merkur Spiel-Arena z pewnością nas nie rozpieszczał. Obydwa zespoły przez długi czas nie stwarzały sobie praktycznie żadnych szans. W końcu w 75. minucie na prowadzenie wyszli Helweci.

Euforia zawodników Murata Yakina nie trwała długo, gdyż pięć minut później wyrównał Bukayo Saka.

Po 90. minutach tablica wyników wskazywała na remis. Dogrywka, w której przeważali Szwajcarzy, również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Z jedenastego metra perfekcyjnie strzelali Anglicy i to oni ostatecznie zameldowali się w półfinale.