Anglicy i Hiszpanie walczą o objawienie ligi belgijskiej

Anglicy i Hiszpanie walczą o objawienie ligi belgijskiej
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: HLN

Napastnik Hassane Bandé bardzo szybko zapracował sobie na trafienie do notatników obserwatorów liczących się drużyn europejskich.

Nazwisko dziewiętnastoletniego snajpera nadal nie mówi wiele kibicom w Europie, ale młody piłkarz rodem z Burkina Faso jest obecnie najlepszym strzelcem poniżej dwudziestego roku życia spośród wszystkich lig europejskich. Bandé, który trafił przed obecnym sezonem do Mechelen z ojczystego Salitas, jest najlepszym strzelcem ligi belgijskiej.

Lewy skrzydłowy zdobył dotychczas osiem bramek w dziesięciu spotkaniach, co jest lepszym bilansem między innymi od Gabriela Jesusa i Mikela Oyarzabala. Choć dwaj ostatni występują w znacznie trudniejszych rozgrywkach, to postawa Bandé wywołała zainteresowanie drużyn spoza ligi belgijskiej.

Według informacji „Het Laatste Nieuws”, na meczach Mechelen pojawiali się już skauci Valencii, Sevilli, Ajaksu Amsterdam, PSV Eindhoven, Newcastle United i niewymienionego z nazwy klubu niemieckiego. Szybko pojawiły się również informacja, że Bandé jest wyceniany na około cztery miliony euro, ale nie potwierdził tego prezydent klubu, Johan Timmermans.

- Cztery miliony euro? Nie mogę tego potwierdzić. Według mnie, to nadal nie jest rozsądna cena za jego kartę zawodniczą. Jednak nie chcę o tym mówić zbyt wiele – stwierdził Timmermans.

O zdanie na ten temat zapytano również Bandé, który właśnie otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Burkina Faso: „Nie pojawiła się żadna konkretna oferta. Oczywiście piłka nożna jest nieprzewidywalna, więc jeśli pojawiłaby się szalona propozycja, to kto wie. W tej chwili uważam, że do transferu zimą nie dojdzie. Widzę siebie do końca sezonu w Mechelen”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy