OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt ma nowego trenera. Jesienią ogrywał Legię Warszawa w Lidze Konferencji

2026-01-30 19:33:53; Aktualizacja: 1 godzina temu
OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt ma nowego trenera. Jesienią ogrywał Legię Warszawa w Lidze Konferencji Fot. IMAGO / CTK Photo
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Eintracht Frankfurt

Albert Riera został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Eintrachtu Frankfurt. Hiszpan przeszedł do niemieckiego zespołu z NK Celje.

Przedstawiciele „Die Adler” rozstali się przedwcześnie z Dino Toppmöllerem, ponieważ rezultaty osiągane przez drużynę odbiegały w znaczącym stopniu od oczekiwanych. Władze ekipy z Bundesligi nie były przygotowane na wykonanie takiego ruchu, dlatego musiało zająć im trochę czasu wyselekcjonowanie głównego kandydata na zwolnione stanowisko.

Ostatecznie wybór na tym polu padł na Alberta Rierę, wykonującego świetną pracę w słoweńskim NK Celje. Były piłkarz Espanyolu, Manchesteru City, Liverpoolu, Olympiakosu czy Galatasaray odniósł się w pozytywny sposób do możliwości zanotowania sportowego awansu. Jednocześnie nie zamierzał przystępować do jakichkolwiek rozmów z Eintrachtem Frankfurt aż do momentu wypracowania porozumienia pomiędzy klubami.

Aktualny lider wyścigu o mistrzostwo kraju i uczestnik fazy pucharowej Ligi Konferencji, który w bieżącej edycji europejskiego pucharu pokonał między innymi Legię Warszawa, nie palił się do przedwczesnego zakończenia współpracy z hiszpańskim szkoleniowcem.

„Die Adler” wykazali się jednak dużą determinacją i ostatecznie przekonali NK Celje do rozstania z trenerem po pojawieniu się na stole oferty rzędu 700 tysięcy euro oraz bonusów umożliwiających im zgarnięcie z tytułu jego przeprowadzki miliona euro.

Sam Riera nie napotkał większych przeszkód z wypracowaniem konsensusu z Eintrachtem Frankfurt i podpisał z nim kontrakt do 30 czerwca 2028 roku.

Formalnie stery nad niemiecką drużyną przejmie w poniedziałek 2 lutego. Tym samym w roli widza obejrzy sobotni pojedynek z Bayerem Leverkusen (31 stycznia o godzinie 15:30).