Anichebe zawiesza karierę reprezentacyjną

Anichebe zawiesza karierę reprezentacyjną
Redakcja
Redakcja
Źródło: BBC Sport

Napastnik Evertonu, Victor Anichebe podjął decyzje o zawieszeniu swoich występów w barwach Nigerii.

Urodzony w Lagosie piłkarz zdradził dziennikarzom ze stacji BBC Sport, że nie chce być w najbliższym czasie brany pod uwagę przy powołaniach na mecze reprezentacji Nigerii. Anichebe odmówił już przyjazdu na czerwcowe zgrupowanie kadry "Super Orłów" przed meczami w eliminacjach Mistrzostw Świata oraz na Puchar Konfederacji. Sam zawodnik komentuje sprawę, mówiąc, że jego decyzja została podjęta w celu prawidłowego zarządzania jego organizmem.

Anichebe był systematycznie trapiony przez kontuzje na przestrzeni kilku ostatnich lat, co w głównej mierze wpłynęło na jego decyzje. Reprezentant Nigerii w tej sytuacji musiał wybrać pomiędzy klubem a reprezentacją, aby nie szarżować swoim zdrowiem na dwóch frontach. Anichebe zadeklarował wczoraj, że dla niego na dzień dzisiejszy priorytetem jest gra dla Evertonu w angielskiej Premier League.

Victor Anichebe to 11-krotny reprezentant Nigerii, w barwach których strzelił jedną bramkę w marcu 2011 roku przeciwko Kenii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy