Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem

Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Independent I Fabrizio Romano

Umowa Antonio Rüdigera z Chelsea jest ważna do 30 czerwca 2022 roku i coraz więcej wskazuje na to, że nie zostanie przedłużona - podaje „The Independent”.

Według brytyjskiego dziennika Rüdiger jest coraz bliżej odejścia z Chelsea na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu. Co prawda londyńczycy chcieliby pozostawić niemieckiego środkowego obrońcę w zespole, ale niechętnie podchodzą do spełnienia jego wysokich oczekiwań finansowych. Rozmowy już jakiś czas temu utknęły w martwym punkcie.

Tymczasem Rüdiger nie narzeka na brak zainteresowania. Jego brat Sahr Senesie miał już spotkać się z działaczami Realu Madryt i chociaż nic nie zostało jeszcze podpisane, strony podobno doszły do nieformalnego porozumienia. Niewykluczone, że uda się je sformalizować w najbliższych tygodniach.

Real proponuje 28-latkowi lepsze warunki finansowe od Chelsea. Podobnie jest z innym klubem, z którego przedstawicielami spotkał się Sensie - Bayernem. Monachijczycy wciąż liczą na to, że wygrają rywalizację o jego podpis z „Królewskimi”. Na ten moment bliżej celu są jednak madrytczycy.

Rüdiger jest piłkarzem Chelsea od 2017 roku. W jej barwach rozegrał do tej pory 169 meczów.

Przyszłość kilku obrońców „The Blues” stoi pod znakiem. Tak jak Rüdiger jest zdecydowanie bliżej zmiany barw, tak według Fabrizio Romano nowy kontrakt na Stamford Bridge - mimo zainteresowania ze strony Barcelony czy Milanu - parafuje prawdopodobnie Andreas Christensen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona i Real Madryt ustanowiły pakt o nieagresji FC Barcelona i Real Madryt ustanowiły pakt o nieagresji Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy