Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem

Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Independent I Fabrizio Romano

Umowa Antonio Rüdigera z Chelsea jest ważna do 30 czerwca 2022 roku i coraz więcej wskazuje na to, że nie zostanie przedłużona - podaje „The Independent”.

Według brytyjskiego dziennika Rüdiger jest coraz bliżej odejścia z Chelsea na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu. Co prawda londyńczycy chcieliby pozostawić niemieckiego środkowego obrońcę w zespole, ale niechętnie podchodzą do spełnienia jego wysokich oczekiwań finansowych. Rozmowy już jakiś czas temu utknęły w martwym punkcie.

Tymczasem Rüdiger nie narzeka na brak zainteresowania. Jego brat Sahr Senesie miał już spotkać się z działaczami Realu Madryt i chociaż nic nie zostało jeszcze podpisane, strony podobno doszły do nieformalnego porozumienia. Niewykluczone, że uda się je sformalizować w najbliższych tygodniach.

Real proponuje 28-latkowi lepsze warunki finansowe od Chelsea. Podobnie jest z innym klubem, z którego przedstawicielami spotkał się Sensie - Bayernem. Monachijczycy wciąż liczą na to, że wygrają rywalizację o jego podpis z „Królewskimi”. Na ten moment bliżej celu są jednak madrytczycy.

Rüdiger jest piłkarzem Chelsea od 2017 roku. W jej barwach rozegrał do tej pory 169 meczów.

Przyszłość kilku obrońców „The Blues” stoi pod znakiem. Tak jak Rüdiger jest zdecydowanie bliżej zmiany barw, tak według Fabrizio Romano nowy kontrakt na Stamford Bridge - mimo zainteresowania ze strony Barcelony czy Milanu - parafuje prawdopodobnie Andreas Christensen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy