Argentyński dziennikarz o swoich głosach w Złotej Piłce: Robert Lewandowski? Nie zmieścił się w moim TOP 5

Argentyński dziennikarz o swoich głosach w Złotej Piłce: Robert Lewandowski? Nie zmieścił się w moim TOP 5 fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Nación

Złotą Piłkę 2021 wygrał Lionel Messi, a na drugim miejscu sklasyfikowany został Robert Lewandowski. W ocenie Quique Wolffa, dziennikarza ESPN i byłego piłkarza Realu Madryt, Polak w ogóle nie zasłużył na miejsce w pierwszej piątce zestawienia.

W plebiscycie organizowanym przez „France Football” udział brało 180 dziennikarzy z całego świata. Argentynę do 2019 roku reprezentował Quique Sacco, wtedy polecił periodykowi Quique Wolffa, a jego kandydatura została zaakceptowana.

Mimo że istnieją jasne kryteria wyboru najlepszego zawodnika danego roku, dziennikarz zapewnia, że są nie są to twarde zasady, a w głosowaniu panuje dowolność.

– Nie ma żadnych wymagań, po prostu wysyłają ci listę graczy, których jest 30. Głosujesz według własnego uznania. Wyraźnie zaznaczają, że kolejność jest ważna ze względu na punkty, które przypisuje się każdemu piłkarzowi – zdradził.

72-latek, który w przeszłości grał zawodowo w piłkę i występował w takich ekipach jak UD Las Palmas czy Real Madryt, na pierwszym miejscu umieścił Lionela Messiego. Według niego Robert Lewandowski nie zasłużył swoją postawą, aby znaleźć się w pierwszej piątce klasyfikacji.

– Głosowałem na Messiego i jestem bardzo szczęśliwy, że wygrał. Na drugim miejscu umieściłem Benzemę, ponieważ wrócił do reprezentacji i dyryguje atakiem Realu Madryt. W następnej kolejności zagłosowałem na Cristiano Ronaldo. Dla mnie zawodnicy nie znikają z dnia na dzień, a Cristiano robił dobre rzeczy w Juventusie i Manchesterze United. Na czwartym miejscu umieściłem Neymara, ponieważ to on wprowadził Brazylię na Mistrzostwa Świata 2022. Zawsze uważałem, że Neymar ma predyspozycje do tego, by być wyżej. Na piątym miejscu wskazałem na Pedriego. Poznałem go, gdy grał dla Las Palmas i miał 15 lat. Podczas mojej wizyty w klubie, prezydent powiedział mi, że sprzedali go do Barcelony, że zostanie z nimi jeszcze przez rok i że będzie gwiazdą. Tym samym naturalnie śledziłem jego poczynania od dłuższego czasu – oznajmił.

– Lewandowski? Zagłosowałbym na niego w 2020 roku, ale tym razem nie zmieścił się w moim TOP 5. Gdyby Messi nie zdobył żadnego tytułu, nadal bym na niego głosował. On jest najlepszy i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Wielu, i nie mówię tego tylko w Argentynie, ale na całym świecie, kontynuuje ten nonsens, że jeśli jesteś drugi, nie możesz wygrać nagrody. Messi zajął drugie miejsce na mundialu w Brazylii, a oni go zgnoili. Ten, kto zajmie trzecie miejsce, gra dzień wcześniej i świętuje. A ten, kto zajmuje drugie miejsce, nigdy nie może świętować. To nie ma sensu. Gdyby podczas mojej kariery piłkarskiej powiedziano mi, że w każdym turnieju będę zajmował drugie miejsce, podpisałbym się pod tym – wyznał.

– Cruyff nigdy nie był mistrzem świata, a trzykrotnie zdobył Złotą Piłkę. Kto jest godzien powiedzieć, że na nie zasłużył? – argumentował.

Finalnie Lewandowski zajął drugie miejsce, tracąc do Messiego 33 punkty. Następny był Jorginho, nad którym Polak miał przewagę 120 „oczek”.

***

Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy