Arkadiusz Milik w czwartej topowej lidze?! Obserwują go dwa zespoły Premier League

Arkadiusz Milik w czwartej topowej lidze?! Obserwują go dwa zespoły Premier League fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Arkadiusz Milik wzbudził zainteresowanie ze strony Burnley oraz Newcastle United - donosi „Corriere dello Sport”.

Reprezentant Polski dołączył latem w ramach wypożyczenia z Olympique'u Marsylia do Juventusu z zawartą opcją wykupu za siedem milionów euro plus dwa miliony euro w formie bonusów.

„Stara Dama” miała czas do końca kwietnia na aktywowanie stosownego zapisu odnoszącego się do nawiązania stałej współpracy ze środkowym napastnikiem. Wiele wskazuje na to, że nie skorzystała z przysługującego jej prawa. Dlatego teraz ewentualne wykupienie go wiąże się z koniecznością podjęcia negocjacji ze stroną francuską.

Wciąż nie jest jasne, czy zespół z Turynu jest zainteresowany zatrzymaniem Arkadiusza Milika, którego powrót do OM wydaje się praktycznie wykluczony.

W tej sytuacji musi on nastawić się na definitywne rozstanie z OM na rzecz pozostania na Allianz Stadium lub znalezienie sobie nowego pracodawcy.

Niewykluczone, że zostanie nim jeden z angielskich zespołów. Według „Corriere dello Sport” zainteresowanie 29-letnim zawodnikiem przejawiają Newcastle United oraz Burnley.

Obie te ekipy muszą być przygotowane na wyłożenie około ośmiu milionów euro na pozyskanie reprezentanta Polski.

Poza nimi i Juventusem kolejną drużyną mogącą sięgnąć po naszego atakującego jest Lazio, gdzie jego wielkim zwolennikiem jest trener Maurizio Sarri.

Milik strzelił dziewięć goli i zanotował asystę w 38 występach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy