Arkadiusz Reca opuszcza Atalantę. Zostanie jednak w Serie A

Arkadiusz Reca opuszcza Atalantę. Zostanie jednak w Serie A fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Arkadiusz Reca będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Spezii - przekonuje Sky Sport Italia.

Atalanta dokonała przeglądu swoich piłkarskich zasobów i przed rozpoczęciem decydującej fazy przygotowań do startu nowych rozgrywek postanowiła nieco uszczuplić kadrę zespołu prowadzonego przez Gian Piero Gasperiniego.

Dziennikarze Sky Sport Italia uważają, że w gronie graczy wytypowanych do opuszczenia drużyny z Bergamo znalazł się Arkadiusz Reca.

26-letni zawodnik dochodzi obecnie do pełni sił po przejściu operacji kolana, która pozbawiła go szansy udziału w Mistrzostwach Europy i podjęcie walki o znalezienie się w kadrze ekipy ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia na zbliżający sezon.

Lewy obrońca, mogący także występować jako wahadłowy i skrzydłowy, jest formalnie związany z „Orobici” do końca czerwca 2022 roku, ale ma z nimi podpisać nową umowę i następnie przenieść się na zasadzie wypożyczenia do Spezii razem z dwoma napastnikami - Roberto Piccolim i Ebrimem Colleyem.

Dla pierwszego ofensywnego zawodnika będą to zarazem drugie z rzędu rozgrywki spędzone w szeregach „Aquilotti”. Z kolei Polak i Gambijczyk występowali w poprzednich zmaganiach odpowiednio w Crotone oraz Hellasie.

Reca wystąpił w 31 spotkaniach spadkowicza Serie A i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował siedem asyst.

Sky Sport Italia dodaje także, że na zasadzie wypożyczenia szeregi Atalanty ma opuścić Sam Lammers, który będzie występował w Genoi. W międzyczasie został także potwierdzony definitywny transfer bramkarza Borisa Radunovicia do Cagliari Calcio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy