Arnaut Danjuma wraca do Premier League

Arnaut Danjuma wraca do Premier League fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Arnaut Danjuma finalizuje swoją przeprowadzkę z Villarrealu do Evertonu - poinformował Fabrizio Romano.

Sześciokrotny reprezentant Holandii przebywał w ostatni dniach w Anglii, gdzie usilnie poszukiwał dla siebie nowego klubu. Początkowo był on łączony z zaliczeniem powrotu do Bournemouth czy zasileniem West Hamu United.

„Wisienki” postawił jednak na sprowadzenie Dango Ouattary z Lorient. Natomiast „Młoty” nawiązały współpracę z Dannym Ingsem z Aston Villi.

Arnaut Danjuma znalazł się tym samym w trudnej sytuacji, dlatego bez wahania zaakceptował propozycję nadesłaną mu przez Everton.

„The Toffees” nawiązali dzięki temu bezpośredni kontakt z Villarrealem i w ekspresowym tempie ustalili warunki odnoszące się do pozyskania środkowego napastnika, który powróci na boiska Premier League w ramach półrocznego wypożyczenia bez zawartej opcji wykupu.

Blisko 26-letni zawodnik musi przejście jeszcze obligatoryjne testy medyczne i po ich zaliczeniu zostanie zaprezentowany jako nowy gracz ekipy z niebieskiej części Liverpoolu.

Holender przeniósł się do „Żółtej łodzi podwodnej” w połowie 2021 roku z Bournemouth za rekordowe 23,5 miliona euro i nie spełniał pokładanych w nim nadziei.

W obecnych rozgrywkach strzelił sześć goli w siedemnastu zanotowanych występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy