Arsenal finalizuje transfer skrzydłowego. Angielski klub kroczy wydeptaną ścieżką

Arsenal finalizuje transfer skrzydłowego. Angielski klub kroczy wydeptaną ścieżką fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Globo

Arsenal jest o krok od zamknięcia transferu Marcusa Viniciusa Oliveiry Alencara, znanego jako Marquinhos - podaje Fabrizio Romano.

„Kanonierzy” przed trzema laty sięgnęli po Gabriela Martinellego i z pewnością nie żałują tej decyzji. 20-latek radzi sobie bowiem coraz lepiej, a jego szanse na zrobienie większej kariery zdecydowanie rosną.

Idąc tym tropem, kiedy nadarzyła się okazja do pozyskania innego utalentowanego piłkarza, klub Premier League nie namyślał się zbyt długo.

Marquinhos swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 2019 roku jako 16-latek. Problem w tym, że było to porozumienie ważne przez pięć lat, podczas gdy FIFA zezwala jedynie na trzyletnie zobowiązania.

Aby zatem nie wchodzić w spory sądowe, São Paulo FC zdecydowało się sprzedać swojego gracza.

Globo poinformowało, że strony są na etapie ustalania ostatnich szczegółów całej operacji, ale zdaniem Fabrizio Romano najważniejsze zapisy zostały już uzgodnione.

Arsenal zapłaci 3-3,5 miliona euro, a według drugiego z wymienionych źródeł pieniądze trafią na konto Brazylijczyków do końca roku.

19-latek jak dotąd rozegrał 41 spotkań i zanotował cztery trafienia.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, lewonożny zawodnik będzie drugim po Matcie Turnerze wzmocnieniem londyńczyków na sezon 2022/2023.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy