Arsenal finalizuje transfer skrzydłowego. Angielski klub kroczy wydeptaną ścieżką

Arsenal finalizuje transfer skrzydłowego. Angielski klub kroczy wydeptaną ścieżką fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Globo

Arsenal jest o krok od zamknięcia transferu Marcusa Viniciusa Oliveiry Alencara, znanego jako Marquinhos - podaje Fabrizio Romano.

„Kanonierzy” przed trzema laty sięgnęli po Gabriela Martinellego i z pewnością nie żałują tej decyzji. 20-latek radzi sobie bowiem coraz lepiej, a jego szanse na zrobienie większej kariery zdecydowanie rosną.

Idąc tym tropem, kiedy nadarzyła się okazja do pozyskania innego utalentowanego piłkarza, klub Premier League nie namyślał się zbyt długo.

Marquinhos swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 2019 roku jako 16-latek. Problem w tym, że było to porozumienie ważne przez pięć lat, podczas gdy FIFA zezwala jedynie na trzyletnie zobowiązania.

Aby zatem nie wchodzić w spory sądowe, São Paulo FC zdecydowało się sprzedać swojego gracza.

Globo poinformowało, że strony są na etapie ustalania ostatnich szczegółów całej operacji, ale zdaniem Fabrizio Romano najważniejsze zapisy zostały już uzgodnione.

Arsenal zapłaci 3-3,5 miliona euro, a według drugiego z wymienionych źródeł pieniądze trafią na konto Brazylijczyków do końca roku.

19-latek jak dotąd rozegrał 41 spotkań i zanotował cztery trafienia.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, lewonożny zawodnik będzie drugim po Matcie Turnerze wzmocnieniem londyńczyków na sezon 2022/2023.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy