Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] fot. MDI / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal FC

Niespodziewanie Mat Ryan został nowym bramkarzem Arsenalu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Brighton & Hove Albion.

Ryan nie zagrał meczu od 13 grudnia, gdy jego drużyna przegrała 0-3 z Leicester City.

Od tego czasu w Brighton rolę pierwszego golkipera pełnił Robert Sánchez, a jego zmiennika - Jason Steele. Taka była decyzja Grahama Pottera.

- Dzień przed meczem z Fulham menedżer powiedział mi, że daje dłuższą serię meczów innemu bramkarzowi, a Jasona Steele'a pozostawia jako rezerwowego, bo bardzo dobrze wywiązywał się z tej roli - powiedział sam Ryan dla „The World Game”.

Wypożyczenie przez Arsenal o tyle zaskakuje, że Ryan wprost mówił, że potrzebuje opuścić Brighton, by grać regularnie. Wygląda więc na to, że dostanie od Mikela Artety szansę walki o miejsce w składzie z Berndem Leno.

W hierarchii golkiperów tym samym na trzecie miejsce spada 25-letni Islandczyk Rúnar Alex Rúnarsson.

28-letni Mathew Ryan jest 58-krotnym reprezentantem Australii, który na poziomie Premier League rozegrał już 121 spotkań, zbierając najczęściej bardzo pochlebne recenzje. W Arsenalu dostał koszulkę z numerem 33.

Jak sam Australijczyk powiedział przy okazji potwierdzenia transferu, Arsenal jest klubem, któremu kibicować od dzieciństwa. Dlatego nie mógł nie skorzystać z nadarzającej się okazji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy