Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: London Evening Standard

Mesut Özil nie został zgłoszony przez Arsenal do rozgrywek Premier League, informuje „London Evening Standard”. To, w połączeniu z faktem pominięcia Niemca na liście piłkarzy zarejestrowanych do gry w Lidze Europy, jest równoznaczne z brakiem jego występów przynajmniej do stycznia.

„Kanoniorzy” robią wszystko, aby zniechęcić 32-latka do pozostania na Emirates Stadium. Mikel Arteta po raz ostatni skorzystał z usług rozgrywającego siódmego marca, a więc jeszcze przed wznowieniem poprzedniego sezonu.

W trwających zawodach Niemiec ani razu nie znalazł się nawet w kadrze swojej drużyny i to w najbliższym czasie z pewnością się nie zmieni.

Najpierw Özil nie został zgłoszony do Ligi Europy, a teraz spotkało go to samo, jeśli chodzi o Premier League.

Jak podkreśla Simon Collings z „London Evening Standard”, Arsenal obecnie ma w składzie 19 piłkarzy powyższej 21. roku życia bez statusu „homegrown” (wychowany w Anglii). Z tego powodu hiszpański menedżer musiał skreślić swoich dwóch podopiecznych, a wybór, z logicznych względów, padł na wspomnianego byłego reprezentanta „Orłów” oraz Sokratisa Papastatopulosa.

Co do Greka, on latem miał zmienić klub i wydawało się, że dołączy do SSC Napoli. Z tego powodu defensor odrzucał inne oferty, po czym… został na lodzie.

Obu zawodników łączy fakt, że nie znajdują się w planach Artety, a ich umowy wygasają za około osiem miesięcy. Pierwszą okazję do transferu otrzymają już w styczniu, a jeśli ponownie do niego nie dojdzie, od lipca będą mogli związać się z dowolnym pracodawcą.

Özil w koszulce londyńskiej ekipy rozegrał 254 spotkania (44 gole i 77 asyst), a Sokratis 69 (sześć trafień oraz dwa ostatnie podania).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy