Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: London Evening Standard

Mesut Özil nie został zgłoszony przez Arsenal do rozgrywek Premier League, informuje „London Evening Standard”. To, w połączeniu z faktem pominięcia Niemca na liście piłkarzy zarejestrowanych do gry w Lidze Europy, jest równoznaczne z brakiem jego występów przynajmniej do stycznia.

„Kanoniorzy” robią wszystko, aby zniechęcić 32-latka do pozostania na Emirates Stadium. Mikel Arteta po raz ostatni skorzystał z usług rozgrywającego siódmego marca, a więc jeszcze przed wznowieniem poprzedniego sezonu.

W trwających zawodach Niemiec ani razu nie znalazł się nawet w kadrze swojej drużyny i to w najbliższym czasie z pewnością się nie zmieni.

Najpierw Özil nie został zgłoszony do Ligi Europy, a teraz spotkało go to samo, jeśli chodzi o Premier League.

Jak podkreśla Simon Collings z „London Evening Standard”, Arsenal obecnie ma w składzie 19 piłkarzy powyższej 21. roku życia bez statusu „homegrown” (wychowany w Anglii). Z tego powodu hiszpański menedżer musiał skreślić swoich dwóch podopiecznych, a wybór, z logicznych względów, padł na wspomnianego byłego reprezentanta „Orłów” oraz Sokratisa Papastatopulosa.

Co do Greka, on latem miał zmienić klub i wydawało się, że dołączy do SSC Napoli. Z tego powodu defensor odrzucał inne oferty, po czym… został na lodzie.

Obu zawodników łączy fakt, że nie znajdują się w planach Artety, a ich umowy wygasają za około osiem miesięcy. Pierwszą okazję do transferu otrzymają już w styczniu, a jeśli ponownie do niego nie dojdzie, od lipca będą mogli związać się z dowolnym pracodawcą.

Özil w koszulce londyńskiej ekipy rozegrał 254 spotkania (44 gole i 77 asyst), a Sokratis 69 (sześć trafień oraz dwa ostatnie podania).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy