Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: London Evening Standard

Mesut Özil nie został zgłoszony przez Arsenal do rozgrywek Premier League, informuje „London Evening Standard”. To, w połączeniu z faktem pominięcia Niemca na liście piłkarzy zarejestrowanych do gry w Lidze Europy, jest równoznaczne z brakiem jego występów przynajmniej do stycznia.

„Kanoniorzy” robią wszystko, aby zniechęcić 32-latka do pozostania na Emirates Stadium. Mikel Arteta po raz ostatni skorzystał z usług rozgrywającego siódmego marca, a więc jeszcze przed wznowieniem poprzedniego sezonu.

W trwających zawodach Niemiec ani razu nie znalazł się nawet w kadrze swojej drużyny i to w najbliższym czasie z pewnością się nie zmieni.

Najpierw Özil nie został zgłoszony do Ligi Europy, a teraz spotkało go to samo, jeśli chodzi o Premier League.

Jak podkreśla Simon Collings z „London Evening Standard”, Arsenal obecnie ma w składzie 19 piłkarzy powyższej 21. roku życia bez statusu „homegrown” (wychowany w Anglii). Z tego powodu hiszpański menedżer musiał skreślić swoich dwóch podopiecznych, a wybór, z logicznych względów, padł na wspomnianego byłego reprezentanta „Orłów” oraz Sokratisa Papastatopulosa.

Co do Greka, on latem miał zmienić klub i wydawało się, że dołączy do SSC Napoli. Z tego powodu defensor odrzucał inne oferty, po czym… został na lodzie.

Obu zawodników łączy fakt, że nie znajdują się w planach Artety, a ich umowy wygasają za około osiem miesięcy. Pierwszą okazję do transferu otrzymają już w styczniu, a jeśli ponownie do niego nie dojdzie, od lipca będą mogli związać się z dowolnym pracodawcą.

Özil w koszulce londyńskiej ekipy rozegrał 254 spotkania (44 gole i 77 asyst), a Sokratis 69 (sześć trafień oraz dwa ostatnie podania).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy