Arsenal odparł atak konkurencji. Emile Smith Rowe z podwójną nagrodą [OFICJALNIE]

Arsenal odparł atak konkurencji. Emile Smith Rowe z podwójną nagrodą [OFICJALNIE] fot. daykung / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arsenal

Aby odeprzeć zakusy innych klubów i zaznaczyć swoją wolę kontynuowania współpracy z Emile’em Smithem Rowe’em, Arsenal przedłużył umowę blisko 21-letniego zawodnika. Jakby tego było mało, Anglik otrzymał koszulkę z numerem dziesiątym.

Po złożeniu co najmniej dwóch ofert ze strony Aston Villi, z których najwyższa wynosiła 30 milionów funtów, „Kanonierzy” postanowili zintensyfikować prace nad zatrzymaniem utalentowanego gracza na dłużej.

Ostatecznie wychowanek Arsenalu, który dołączył do jego akademii w wieku zaledwie 9 lat, dał się przekonać do podpisania nowego porozumienia. Obowiązuje ono aktualnie do połowy 2026 roku (poprzednie wygasało trzy lata wcześniej).

Jak podawały brytyjskie media, na mocy kontraktu blisko 21-letni Anglik będzie zarabiał dwa razy tyle, co dotychczas, a więc 40 tysięcy funtów tygodniowo. Oprócz podwyżki, skuszono go możliwością zakładania koszulki z numerem 10.

W trykocie poprzednio występowały takie tuzy futbolu jak Dennis Bergkamp czy Robin van Persie, a więc autorzy odpowiednio 111 i 132 trafień w zespole.

Ofensywny pomocnik, który poprzedni sezon zamknął z dorobkiem czterech goli oraz siedmiu asyst, liczy teraz, że w nowych rozgrywkach poprawi te liczby.

– Emile jest zawodnikiem, który reprezentuje przyszłość klubu i dlatego wręczyliśmy mu koszulkę z numerem 10. Wierzymy w niego i wiemy, że ma on potencjał, aby być wspaniałym zawodnikiem przez wiele lat – oświadczył Edu, dyrektor techniczny Arsenalu.

Dla „Kanonierów” to już kolejny tego typu komunikat, po informacjach o przedłużeniu współpracy z Gabrielem Martinellim i Buyako Saką.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy