Arsenal sięgnie po piłkarza Interu Mediolan? Potrzebne 50 milionów euro

Arsenal sięgnie po piłkarza Interu Mediolan? Potrzebne 50 milionów euro fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

Na celowniku Arsenalu miał znaleźć się Achraf Hakimi - informuje „AS”.

Héctor Bellerín nie spisuje się w ostatnich tygodniach zbyt dobrze i być może wkrótce opuści Emirates Stadium. Z tego powodu działacze Arsenalu rozglądają się za kimś, kto mógłby go zastąpić.

W kręgu zainteresowań władz stołecznego klubu miał znaleźć się występujący w Interze Mediolan, Achraf Hakimi.

Marokańczyk to jeden z liderów pewnie zmierzającej po mistrzostwo Włoch ekipy Antonio Conte. Nie może zatem nikogo dziwić fakt, że budzi on spore zainteresowanie zewnętrznych podmiotów.

Jednym z głównych kandydatów do sprowadzenia go jest właśnie Arsenal. Ogromnym zwolennikiem tej transakcji jest menedżer „Kanonierów”, Mikel Arteta. Hiszpan chętnie widziałby 22-latka u siebie.

Z tego też powodu władze ekipy z Giuseppe Meazza postanowiły dokonać wyceny swojego zawodnika. Jeśli ktoś zatem zechce go pozyskać, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów euro.

W całej sprawie może pojawić się jednak jeden kłopot. Kiedy we wrześniu 2020 roku prawy pomocnik, który może grać też na prawej obronie, trafiał do Interu, Real Madryt zastrzegł sobie możliwość pierwokupu. W tej sytuacji Hiszpanie mogą z tej możliwości skorzystać.

Hakimi rozegrał w trwającym sezonie łącznie 36 meczów. W tym czasie strzelił sześć bramek. Ponadto zanotował też sześć asyst.

Kontrakt wiąże go z obecnym klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy