Arsenal sprowadza nowego bramkarza za Emiliano Martíneza. Wszystko ustalone

Arsenal sprowadza nowego bramkarza za Emiliano Martíneza. Wszystko ustalone
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Nico Schira | The Telegraph

Rúnar Alex Rúnarsson zostanie piłkarzem Arsenalu, zastępując Emiliano Martíneza, który za 20 milionów funtów odszedł do Aston Villi.

25-letni Islandczyk przejdzie do Premier League z Ligue 1. Do Dijon trafił latem 2018 roku, a wcześniej występował w duńskim FC Nordsjælland i w ojczyźnie w KR Reykjavik.

Dijon nie robi Arsenalowi problemów przy transferze, gdyż pozycję pierwszego bramkarza od początku sezonu we francuskim klubie pełni Alfred Gomis, a pięciokrotny reprezentant Islandii tylko zasiadał na ławce rezerwowych.

Rúnarsson podpisze w Londynie umowę do 30 czerwca 2025 roku i jego zadaniem będzie w razie potrzeby zastępowanie Bernda Leno, który u menedżera Mikela Artety pełni funkcję podstawowego golkipera Arsenalu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zawodnik po raz pierwszy na ławce zasiądzie już w sobotę podczas derbowego spotkania w ramach Premier League z West Hamem United.

Kwota transakcji wyniesie najprawdopodobniej około półtora miliona funtów, co pozwoli londyńczykom na przeznaczenie reszty zarobku na Martínezie na wzmocnienia na innych pozycjach.

Jednym z priorytetów transferowych Arsenalu wciąż pozostaje Houssem Aouar z Lyonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy