Arsenal w końcu zdecydował się na hitowy transfer. Londyńczycy gotowi do aktywacji klauzuli

Arsenal w końcu zdecydował się na hitowy transfer. Londyńczycy gotowi do aktywacji klauzuli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Antonio Ruiz | David Ornstein

Przedstawiciele Arsenalu poinformowali organizatorów LaLigi, że zamierzają w ostatnich godzinach letniego okna transferowego aktywować klauzulę wykupu Thomasa Parteya z Atlético Madryt - uważają Antonio Ruiz i David Ornstein.

„Kanonierzy” przejawiali już od dobrych kilku miesięcy poważne zainteresowanie usługami reprezentanta Ghany i próbowali nakłonić władze Atlético Madryt do umożliwienia im pozyskania ich wychowanka za niższą sumę niż tą widniejącą w obowiązującej umowie defensywnego pomocnika.

„Los Rojiblancos” pozostawali jednak nieugięci i tym samym Arsenal jedyną szansę na sprowadzenie do siebie 27-letniego zawodników mógł upatrywać w aktywacji klauzuli wykupu opiewającej na 50 milionów euro.

Drużyna z Emirates Stadium nie zamierzała jej aktywować i z tego też powodu należało przypuszczać, że odpuszczą definitywnie swoje starania o nawiązanie współpracy z Thomasem Parteyem.

O takim stanie rzeczy w pierwszej połowie dnia informowało nawet wielu dobrze poinformowanych dziennikarzy. Teraz muszą oni jednak zweryfikować te doniesienia, ponieważ Antonio Ruiz i David Ornstein uważają obecnie, że „Kanonierzy” zgromadzili jednak odpowiednie fundusze i w najbliższych godzinach wyłożą wspomnianą wyżej kwotę na pozyskanie Ghańczyka.

Arsenalowi zależy na szybkim dopięciu formalności i dlatego poinformowali już organizatorów LaLigi o swoim zamiarze oraz prowadzą zaawansowane rozmowy z 27-latkiem w celu dogadania z nim warunków indywidualnego kontraktu.

Po nastąpieniu tego momenty Partey ma przejść testy medyczne w Hiszpanii i po ich zakończeniu nastąpi finalizacja transferu z udziałem wychowanka Atlético Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy