Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka

Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte

Bruno Guimarães znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu - przekonuje „Globo Esporte”.

Środkowy pomocnik cieszy się coraz większą liczbą obserwujących go klubów, które przejawiają poważną chęć do jego zakontraktowania w trwającym lub kolejnym okienku transferowym.

Wśród zespołów zainteresowanych usługami 22-letniego zawodnika znajdują się między innymi takie drużyny jak Chelsea, Inter Mediolan, Juventus, Napoli, Atlético Madryt czy Benfica.

Teraz „Globo Esporte” przekonuje, że do tego grona dołączył Arsenal i od razu zamierza przejść do konkretów związanych ze sprowadzeniem piłkarza Athletico Paranaense.

Wspomniane źródło uważa, że kierownictwo „Kanonierów” ma w nadchodzących dniach spotkać się z przedstawicielami pomocnika w Londynie, aby omówić warunki indywidualnego kontraktu Brazylijczyka oraz przedstawić oficjalną ofertę władzom „Furacão”.

Drużyna z Ameryki Południowej liczy na to, że uda się jej wynegocjować ewentualną kwotę odstępnego wynoszącą przynajmniej 25-30 milionów euro. Jeżeli zespół z Premier League przedstawi im taką propozycję, to wówczas pracodawca Bruno Guimarãesa będzie czekał na odpowiedź ze strony Benfiki, bo ta wyraziła gotowość do pozyskania 22-latka za 20 milionów euro.

Pozostałe ekipy wykazujące zainteresowanie usługami środkowego pomocnika liczą na to, że ten pozostanie w dotychczasowym klubie, aby mogli podjąć konkretną walkę o jego względy w trakcie letniego okienka transferowego.

Pragniemy również dodać, że Athletico Paranaense posiada 70% do karty zawodniczej utalentowanego Brazylijczyka. Pozostałe 30% należy do Grêmio Osasco Audax, gdzie rozpoczynał swoją seniorską przygodę z futbolem.

Bruno Guimarães rozegrał 43 spotkania w minionym sezonie dla „Furacão” i strzelił w nich pięć bramek oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy