Arsenal wygrywa i jest o krok od fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Zagrał Jakub Kiwior

Arsenal wygrywa i jest o krok od fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Zagrał Jakub Kiwior fot. Maciej Rogowski Photo / shutterstock.com

Arsenal mierzył się z Sevillą i wygrał to spotkanie 2-0. Pod koniec meczu na placu gry pojawił się reprezentant Polski Jakub Kiwior.

Choć Arsenal przegrał dwa ostatnie spotkania na krajowym podwórku, to fani mieli nadzieję, że Mikel Arteta zmotywuje swoich podopiecznych dostatecznie na Ligę Mistrzów.

Wicemistrzowie Anglii rzeczywiście od samego początku ruszyli do zmasowanych ataków, a ich starania przyniosły efekt już w 29. minucie. Wtedy piłkę z prawej strony dogrywał Bukayo Saka, a w sytuacji oko w oko z bramkarzem nie mógł pomylić się Leandro Trossard.

Dla Belga był to piąty gol w tym sezonie i drugi biorąc pod uwagę samą Ligę Mistrzów.

Arsenal nie zamierzał pozostawiać niczego przypadkowi, dlatego po przerwie starał się podwyższyć prowadzenie. Tym razem sam Bukayo Saka wziął sprawy w swoje ręce i skorzystał z asysty Gabriela Martinelliego.

Ekipa z Emirates Stadium do końca kontrolowała przebieg rywalizacji i ostatecznie wygrała 2-0.

Warty jest odnotowania fakt, że w 85. minucie na placu gry pojawił się reprezentant Polski, Jakub Kiwior. Stoper zmienił bohatera miejscowej publiczności, wspomnianego Bukayo Sakę.

Arsenal dzięki triumfowi przewodzi tabeli grupy B i ma cztery punkty przewagi nad PSV Eindhoven oraz Lens. Sevilla z dwoma „oczkami” na koncie zamyka tabelę.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?! Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?!