Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Estadio Deportivo

Emerson znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu jako faworyt do wypełnienia luki w zespole po prawdopodobnym odejściu Héctora Bellerína - poinformowało „Estadio Deportivo”.

Przedstawiciele „Kanonierów” wydają się już pogodzeni z faktem, że najbliższe tygodnie będą ostatnimi spędzonymi przez hiszpańskiego obrońcę w ich szeregach.

26-letni zawodnik nosi się od pewnego czasu z zamiarem opuszczenia londyńskiego klubu na rzecz zasilenia takiego zespołu, w którym miałby większe szanse na osiąganie sukcesów na krajowym oraz międzynarodowym podwórku.

W mediach pojawiły się nawet informacje sugerujące, że Héctor Bellerín najchętniej przeniósłby się do Paris Saint-Germain. Drużyna z Parc des Princes zabiegała już w przeszłości o względy defensora, ale wówczas Arsenal nie był zainteresowany sprzedażą jednego ze swoich ważnych piłkarzy.

Ekipa z Emirates Stadium może teraz wykorzystać ewentualne ponowne pojawienie się chęci nawiązania współpracy przez francuski klub z prawym obrońcą do pozyskania jego następcy w osobie Emersona, który także znajduje się na celowniku PSG.

Brazylijczyk reprezentuje obecnie Betis na zasadzie wypożyczenia z Barcelony i zbiera bardzo pochlebne recenzje za swoje występy w barwach zespołu z Sewilli. Mimo to po zakończeniu sezonu nie będzie mógł zapewne liczyć na otrzymanie szansy do wykazania się umiejętnościami w „Dumie Katalonii”, ponieważ ta nosi się z zamiarem jego sprzedaży, aby uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczyć na inne wzmocnienia.

Dziennikarze „Estadio Deportivo” uważają, że Arsenal ma całkiem spore szanse na ewentualne zakontraktowanie 22-latka, o ile spełni oczekiwania drużyny z Camp Nou.

Wicemistrz Hiszpanii chciałby zarobić 25-30 milionów euro z tytułu sprzedaży Emersona i musiałby wcześniej spłacić jeszcze dług wobec Betisu w wysokości 9 milionów euro za to, ze ten pomógł pozyskać go z Atlético Mineiro za 12 milionów euro w styczniu 2019 roku.

„Kanonierzy” odczuwają skutki pandemii koronawirusa i niewykluczone, że w następnym sezonie nie dostąpią zaszczytu rywalizacji na międzynarodowym poziomie, dlatego byłoby im bardzo trudno zgromadzić potrzebne środki na pozyskanie Brazylijczyka.

W zaistniałej sytuacji klub z Emirates Stadium musiałby liczyć na uruchomienie transferowego domina związanego ze sprzedażą Bellerína do PSG, które w ten sposób odpuściłoby swoje starania o 22-latka. Z kolei ten fakt wykorzystałby Arsenal, aby przeznaczyć pieniądze zarobione z tytułu odejścia Hiszpana na sprowadzenie Brazylijczyka.

Poza aktualnym mistrzem Francji zainteresowanie usługami jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos” przejawiają też takie marki jak Inter Mediolan, AC Milan, Tottenham, Bayer Leverkusen czy Bologna.

Emerson wystąpił w 32 meczach w tym sezonie i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy