Arsenal zainteresowany gwiazdą Szachtara

Arsenal zainteresowany gwiazdą Szachtara fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Manor Solomon z Szachtara Donieck jest uważnie obserwowany przez wysłanników Arsenalu - przekonuje „The Guardian”.

Przedstawiciele „Kanonierów” rozglądają się na rynku za wartościowymi i obiecującymi zawodnikami mogącymi w niedalekim czasie wzmocnić ich szeregi.

Wśród nich ma znajdować się między innymi Manor Solomon z Szachtara Donieck. Utalentowany skrzydłowy trafił do ukraińskiego klubu za sześć milionów euro z Maccabi Petach Tikwa w styczniu 2019 roku i od tego czasu zaczyna stopniowo odgrywać coraz istotniejszą rolę w drużynie zza naszej wschodniej granicy.

W minionych tygodniach dał między innymi próbkę drzemiących w nim dużych umiejętności w dwumeczu z Realem Madryt (3:2, 2:0) w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w którym to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W sumie 21-latek może pochwalić się pięcioma zdobytymi bramkami oraz jedną zaliczoną asystą w 17 występach w tym sezonie.

Dziennikarze „The Guardian” uważają, że Arsenal nawiązał już kontakt z otoczeniem reprezentanta Izraela i ma być w optymistyczny sposób nastawiony do podjęcia ewentualnych konkretnych kroków zmierzających do jego pozyskania przed startem nowych rozgrywek.

Obecne porozumienia Solomona z Szachtarem Donieck obowiązuje do końca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy