Arsenal zmienił stanowisko Artecie. OFICJALNIE: Hiszpan menedżerem „Kanonierów”

Arsenal zmienił stanowisko Artecie. OFICJALNIE: Hiszpan menedżerem „Kanonierów” fot. Arsenal
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arsenal

Arsenal postanowił zwiększyć zakres kompetencji Mikela Artety i mianował go na stanowisko menedżera pierwszej drużyny „Kanonierów”.

Hiszpan postanowił rozpocząć swoje przygotowania do zostania szkoleniowcem po zakończeniu profesjonalnej kariery w barwach londyńskiego klubu i przystał na dołączenie do sztabu Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Były pomocnik spędził pod skrzydłami swojego rodaka ponad trzy lata i po tym okresie zdecydował się skorzystać z nadarzającej okazji do zaliczenia powrotu do Arsenalu w roli samodzielnego trenera.

Mikel Arteta objął wspomniane stanowisko w w drugiej połowie grudnia 2019 roku i od tego czasu udało mu się wyprowadzić „Kanonierów” na prostą oraz sięgnąć z nimi po Puchar Anglii oraz Tarczę Wspólnoty.

Szybka poprawa wyników osiąganych przez zespół z Londynu oraz duży wpływ Hiszpana na plany dotyczące budowy zespołu sprawiły, że władze klubu postanowiły zwiększyć zakres kompetencji 38-latka i mianowali go nowym menedżerem Arsenalu.

- Mikel prowadzi nasz klub naprzód, począwszy od pierwszego dnia rozpoczęcia swojej pracy. On nie tylko podniósł na duchu całą drużynę, ale wprowadził do zespołu niezwykłą energię, która dotarła również do fanów naszego zespołu z całego świata. Wykonuje absolutnie fenomenalną pracę i co więcej robi dużo więcej niż stanowią jego obowiązki oraz główne zadania trenera. Z tego powodu jego stanowisko zostanie zmienione, ponieważ chcemy iść do dalej razem z nim, dlatego z głównego trenera stanie się menedżerem pierwszej drużyny. Chcemy w ten sposób pokazać, że doceniamy pracę, jaką wykonuje od dnia, kiedy wrócił do nas w roli szkoleniowca, a ponadto dostrzegamy jego ogromne możliwości - powiedział Vinai Venkatesham, przewodniczący zarządu „Kanonierów”.

- On może dać temu klubowi dużo więcej i to powód, dla którego zdecydowaliśmy się na taki krok, bo tak naprawdę wykonuje pracę menedżera już od jakiegoś czasu. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Mikel połączy swoje siły z Edu i wspólnie będą zajmować się wszystkimi kluczowymi elementami naszej działalności sportowe. Wspólnie będą zarządzać kwestiami transferów, po wcześniejszej rekomendacji technicznej z naszej strony, począwszy od kupna, przez sprzedaż i kończąc na wypożyczaniu zawodników. Rzecz jasna będą konsultować wszystkie kwestie ze mną oraz resztą zarządu i następnie razem z właścicielami będziemy brali pod uwagę również aspekt finansowy poszczególnych ruchów, co w rezultacie pozwoli nam na podejmowanie ostatecznych decyzji - dodał przedstawiciel klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy