Arsène Wenger łączony z powrotem na ławkę trenerską

Arsène Wenger łączony z powrotem na ławkę trenerską fot. Belish / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport | Blick

Arsène Wenger znalazł się w gronie kandydatów przymierzanych do przejęcia reprezentacji Szwajcarii - informuje RMC Sport i „Blick”.

Vladimir Petković postanowił po pięciu latach rozstać się z kadrą „Czerwonych Krzyżowców” na rzecz objęcia sterów nad Bordeaux.

W ten sposób niedawny ćwierćfinalista Mistrzostw Europy znalazł się w trudnym położeniu tuż przed rozpoczęciem drugiej puli meczów eliminacyjnych Mistrzostw Świata i musi stosunkowo szybko znaleźć wartościowego następcę blisko 58-letniego szkoleniowca.

Dziennikarze RMC Sport i „Blicka” uważają, że może nim zostać Arsène Wenger.

Obecny szef FIFA do spraw globalnego rozwoju piłki nożnej miałby krótkoterminowo rozwiązać problemy Szwajcarów i prowadzić ich zespół narodowy przynajmniej do zakończenia trwających kwalifikacji. Gdyby te zakończyły się wywalczeniem awansu na mundial w Katarze, wówczas 71-latek mógłby liczyć na nawiązanie dłuższej współpracy.

Przedstawiciele „Czerwonych Krzyżowców” nie pierwszy raz spoglądają przychylnym okiem w kierunku Francuza, ponieważ chcieli go zatrudnić już w... 1995 roku. Wówczas obu stronom nie udało się dojść do porozumienia, a sam Wenger niedługo później przeszedł z Nagoya Grampus do Arsenalu i prowadził angielski klub nieprzerwanie aż do zakończenia sezonu 2017/2018.

Gdyby 71-latek przeszedł do konkretnych rozmów ze Szwajcarami, to mógłby po raz pierwszy sprawdzić się w roli selekcjonera.

Ponadto łączyłby zapewne tę funkcję ze stanowiskiem objętym w FIFA w listopadzie 2019 roku, ponieważ nie musiałby zmieniać swojej lokalizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy