Arsène Wenger odrzucił ofertę powrotu do trenowania

Arsène Wenger odrzucił ofertę powrotu do trenowania fot. Belish / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Blick

Szwajcarski Związek Piłki Nożnej poszukuje nowego selekcjonera reprezentacji. Największym faworytem był Arsène Wenger, jednak Francuz odmówił działaczom federacji - donosi „Blick“.

Tym samym na dzisiaj już czterech potencjalnych kandydatów odpadło z tego wyścigu. Oprócz Wengera są to: Lucien Favre, Urs Fischer, a także Joachim Löw.

Wciąż jednak w prasie pojawiają się nowe nazwiska doświadczonych, starszych trenerów. Na przykład Bernard Challandes (70 lat), obecny selekcjoner reprezentacji Kosowa i były trener młodzieżowych sekcji Szwajcarii. W tym kontekście wymienia się również 60-letniego Alaina Geigera, 112-krotnego reprezentanta kraju i aktualnego trenera Servette FC.

Szanse na zatrudnienie któregoś z tych dżentelmenów są prawie niemożliwe do przewidzenia, ale to bezpośrednie rozmowy będą miały decydujące znaczenie. Kto najlepiej zaprezentuje się przed komisją związkową, ten otrzyma pracę.

Dziennikarze podają także innych potencjalnych kandydatów, choć z dużo mniejszym prawdopodobieństwem na objęcie posady. Wymieniane nazwiska to: Martin Schmidt (Mainz), trener mistrzów Belgii i Egiptu René Weiler, Fabio Celestini (FC Luzern), Peter Zeidler (FC St. Gallen), były selekcjoner reprezentacji Austrii Marcel Koller, obecny trener Szwajcarii U-21 Mauro Lustrinelli oraz młodzi trenerzy Raphael Wicky i Alex Frei. Inne źródła wspominają także kandydaturę Jürgena Klinsmanna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy