Artem Dowbyk z hitowym transferem wewnątrz LaLigi?! Autor 21 goli na szczycie listy życzeń

2024-05-20 12:11:15; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Artem Dowbyk z hitowym transferem wewnątrz LaLigi?! Autor 21 goli na szczycie listy życzeń Fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Matteo Moretto | Relevo.com

Artem Dowbyk notuje kapitalny sezon w Gironie, który może zaowocować transferem. Ukraińca chce sprowadzić latem Atlético Madryt - zapewnia Matteo Moretto z Relevo.com.

26-latek to niespodziewana gwiazda zmierzającej do końca kampanii LaLigi. Po transferze z rodzimego SK Dnipro-1 odnalazł się świetnie w barwach Girony.

Dorobek Ukraińca w lidze to 21 trafień i siedem finalnych podań. Przez długi czas utrzymywał się na szczycie w rankingu strzeleckim, ale Alexander Sørloth zepchnął go na drugie miejsce po kapitalnym występie w starciu z Realem Madryt.

Niezależnie czy Dowbykowi uda się dogonić Norwega, przed nim intensywne lato.

Wedle niedawnych wieści Matteo Moretto Girona otwiera się na sprzedaż 26-latka. Zainteresowana strona musiałaby liczyć się z wydatkiem rzędu 40 milionów euro. Patrząc na dzisiejsze standardy, nie jest to przesadnie wysoka kwota. 

Hiszpański dziennikarz zaktualizował informacje w sprawie snajpera zza naszej wschodniej granicy. 

Atlético Madryt bardzo chce sprowadzić w letnim mercato klasowego snajpera - Dowbyk wyrasta na jednego z głównych kandydatów. Inną opcję stanowi nieco tańszy Serhou Guirassy ze Stuttgartu.

Przed zawodnikiem z Czerkasów ostatnia szansa na wywalczenie trofeum Pichichi. Girona w najbliższy piątek zmierzy się na własnym terenie ze spadkowiczem - Granadą. Po tym jego cała uwaga skupi się na Mistrzostwach Europy, gdzie Ukraina zmierzy się w grupie z Rumunią, Słowacją i Belgią.