Arteta obejmie w przyszłości Manchester City? Guardiola chwali swojego asystenta

Arteta obejmie w przyszłości Manchester City? Guardiola chwali swojego asystenta fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Pep Guardiola wypowiedział się na temat Mikela Artety, z którym współpracuje w Manchesterze City.

Guardiola objął zespół „The Citizens” w 2016 roku. Wtedy też na Etihad trafił Arteta, który jest jego asystentem. Chwilę wcześniej 37-latek zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Jego ostatnim klubem był Arsenal.


- Mikel menedżerem City? Jestem niemal pewny, że tak będzie. On odniesie sukces. Prędzej czy później zacznie pracę na własny rachunek. Jest młody, a już ma wielkie doświadczenie, jeśli chodzi o obcowanie ze świetnymi zawodnikami i dużymi klubami. Ma niesamowitą etykę pracy i talent do analizowania sytuacji, a także znajdowania odpowiednich rozwiązań. Często rozmawiamy na temat tego, w co wierzy i jak patrzy na pewne sprawy.

- To facet, którego niezwykle cieszą nasze wygrane i bardzo bolą porażki. Jest niesamowitą osobą. Dba o atmosferę w szatni - poczucie tego, że jesteśmy razem. W przyszłości będzie odnosił wielkie sukcesy.

- Od samego początku bardzo mi pomagał. W pierwszym roku było to kluczowe. Lepiej znał naszych rywali, wszak nieco wcześniej sam przeciwko nim grał. Był pomocnikiem i myślę, że dzięki temu lepiej czyta wiele spraw. Gdy jesteś w stanie dostrzec pewne rzeczy na murawie, później jest ci łatwiej poza nią - powiedział Guardiola.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy