Arteta obejmie w przyszłości Manchester City? Guardiola chwali swojego asystenta

Arteta obejmie w przyszłości Manchester City? Guardiola chwali swojego asystenta fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Pep Guardiola wypowiedział się na temat Mikela Artety, z którym współpracuje w Manchesterze City.

Guardiola objął zespół „The Citizens” w 2016 roku. Wtedy też na Etihad trafił Arteta, który jest jego asystentem. Chwilę wcześniej 37-latek zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Jego ostatnim klubem był Arsenal.


- Mikel menedżerem City? Jestem niemal pewny, że tak będzie. On odniesie sukces. Prędzej czy później zacznie pracę na własny rachunek. Jest młody, a już ma wielkie doświadczenie, jeśli chodzi o obcowanie ze świetnymi zawodnikami i dużymi klubami. Ma niesamowitą etykę pracy i talent do analizowania sytuacji, a także znajdowania odpowiednich rozwiązań. Często rozmawiamy na temat tego, w co wierzy i jak patrzy na pewne sprawy.

- To facet, którego niezwykle cieszą nasze wygrane i bardzo bolą porażki. Jest niesamowitą osobą. Dba o atmosferę w szatni - poczucie tego, że jesteśmy razem. W przyszłości będzie odnosił wielkie sukcesy.

- Od samego początku bardzo mi pomagał. W pierwszym roku było to kluczowe. Lepiej znał naszych rywali, wszak nieco wcześniej sam przeciwko nim grał. Był pomocnikiem i myślę, że dzięki temu lepiej czyta wiele spraw. Gdy jesteś w stanie dostrzec pewne rzeczy na murawie, później jest ci łatwiej poza nią - powiedział Guardiola.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy