AS Roma: José Mourinho sięgnie po reprezentanta Polski?!

AS Roma: José Mourinho sięgnie po reprezentanta Polski?! fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Repubblica | CalcioMercato.com

Na celowniku AS Romy ponownie znalazł się Bartosz Bereszyński, o czym informują „La Repubblica” oraz CalcioMercato.com. Stołeczny zespół może ruszyć po Polaka już w styczniu.

Szkoleniowiec AS Romy José Mourinho nie jest zadowolony z potencjału, jakim dysponuje po prawej stronie bloku defensywnego. Obecnie do jego dyspozycji są Rick Karsdorp, ale też Bryan Reynolds oraz Davide Santon.

O ile ten pierwszy prezentuje określony poziom, o tyle pozostała dwójka, na razie spisuje się poniżej oczekiwań, co powoduje, że jeszcze zimą do stołecznej ekipy powinien przybyć nowy obrońca. Niewykluczone, że w Rzymie postawią na reprezentanta Polski.

Takie informacje podają przynajmniej włoskie media na czele „La Repubblicą” oraz CalcioMercato.com. Ich zdaniem w kręgu zainteresowań portugalskiego trenera znalazł się Bartosz Bereszyński.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy AS Roma interesuje się kadrowiczem Paulo Sousy. O tej sprawie włoskie media mówiły już kilka tygodni temu. Teraz jednak wydaje się, że determinacja jest większa, bo piąta siła Serie A chce pozyskać zawodnika jeszcze w styczniu.

W tej chwili jest on priorytetem na tę pozycję, a na jego korzyść działa fakt, że trzeba zapłacić za niego stosunkowo niewiele, bo góra siedem milionów euro.

Jeśli nie Polak, to kto? W kręgu zainteresowań znajduje się też występujący w Realu Madryt Lucas Vázquez. Tu jednak transakcja może być nieco trudniejsza do przeprowadzenia, bo ekipa „Królewskich” oczekuje za gracza ponad dziesięć milionów euro.

Bartosz Bereszyński trafił do Sampdorii z Legii Warszawa w styczniu 2017 roku. W trwającym sezonie rozegrał 11 meczów, a jego dorobek to dwie asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy