AS Roma reaguje na plagę kontuzji. Włosi ruszają na łowy!

AS Roma reaguje na plagę kontuzji. Włosi ruszają na łowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Obecnie AS Roma ma w swoim zespole aż ośmiu kontuzjowanych zawodników. W związku z tym dyrekcja włoskiej ekipy już rozpoczęła poszukiwania wzmocnień wśród graczy bez przynależności klubowej.

Największy problem w tej chwili dotyczy środka pola, bowiem urazy leczą Amadou Diawara, Lorenzo Pellegrini i Bryan Cristante. W tej sytuacji trudno obsadzić tę strefę boiska i dlatego Paulo Fonseca poprosił o posiłki.

Wsłuchując się w prośbę portugalskiego trenera, Gianluca Petrachi, dyrektor sportowy „Wilków”, już przeczesuje rynek transferowy, co jednak nie jest łatwe, bowiem AS Roma potrzebuje zawodników na już, a przepisy pozwalają na rejestrację piłkarzy sprowadzonych z innych klubów dopiero w styczniu. Tym samym 50-latek jest zmuszony szukać wśród graczy bez przynależności klubowej.

I jak informuje „Corriere dello Sport”, Włoch znalazł kilku kandydatów, a są to kolejno Jack Rodwell, Valon Behrami oraz Emil Hallfreðsson.

Anglik na swoim koncie ma chociażby tytuł mistrzowski w rodzimej ekstraklasie, lecz ostatnio jego kariera mocno przygasła, stąd gra w Sunderlandzie czy Blackburn Rovers. Niemniej, defensywny pomocnik ma dopiero 28 lat, dlatego zainteresowanie Romy nie może dziwić.

Jeśli chodzi o Szwajcara, on z kolei jest 83-krotnym reprezentantem swojego kraju na arenie międzynarodowej, a i rozgrywki Serie A nie są mu obecne, gdyż 34-latek występował chociażby w Lazio czy SSC Napoli. Ostatnie lata były jednak naznaczone sporą ilością kontuzji, w związku z tym jego zatrudnienie może wiązać się ze sporym ryzykiem.

Ostatni z kandydatów, podobnie jak Behrami, grał już we Włoszech i przywdziewał w tym czasie trykot m.in. Hellasu Werona i Udinese Calcio. I chociaż w czerwcu skończył 35 lat, nie przeszkadza mu to w dalszym reprezentowaniu Islandii, co jak na razie czynił 71 razy.

Wydaje się zatem, że przed Petrachim niełatwy orzech do zgryzienia, bowiem transfer kogokolwiek z powyższej listy przy normalnych warunkach nie mógłby mieć racji bytu. To jednak nie zmienia faktu, że „Wilki” potrzebują wzmocnień, a jak powszechnie wiadomo, tonący brzytwy się chwyta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy