AS Roma sięga po rozchwytywanego obrońcę. Pełne porozumienie osiągnięte

AS Roma sięga po rozchwytywanego obrońcę. Pełne porozumienie osiągnięte fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Marash Kumbulla zostanie wkrótce przedstawiony jako nowy gracz Romy - poinformował Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele ekipy ze Stadio Olimpico byli w minionych miesiącach bardzo mocno nastawieni na nawiązanie dłuższej współpracy z Chrisem Smallingiem.

Ich starania związane z dokonaniem wykupu lub ponownego wypożyczenia doświadczonego obrońcy z Manchesteru United nie przyniosły jednak spodziewanego rezultatu i dlatego „Giallorossi” skoncentrowali się na pozyskaniu rozchwytywanego defensora w osobie Marasha Kumbulli z Hellasu Verona.

Reprezentant Albanii był wcześniej przymierzany do zasilenia szeregów Interu Mediolan czy Lazio, ale to AS Roma okazała się w krótkim czasie najbardziej konkretna i zdeterminowana w kontekście nawiązania współpracy z 20-latkiem.

Gianluca Di Marzio poinformował już w poniedziałek, że dotychczasowy pracodawca utalentowanego obrońcy wyraził zgodę na roczne wypożyczenie swojego wychowanka z zawarciem obowiązkowej klauzuli wykupu opiewającej na 30 milionów euro.

Teraz ten sam dziennikarz dodaje, że stosowne porozumienie z ekipą ze Stadio Olimpico osiągnął także Kumbulla, który po definitywnej przeprowadzce do zespołu z Rzymu podpisze kontrakt obowiązujący do połowy 2025 roku z gwarantowaną sumą zarobków opiewającą na 1,5 miliona euro na sezon.

Dodatkowo reprezentant Albanii będzie mógł liczyć na otrzymanie atrakcyjnych bonusów uzależnionych od indywidualnych oraz drużynowych osiągnięć.

20-latek ma pojawić się w środę na obowiązkowych testach medycznych i po ich zaliczeniu podpisze stosowne dokumenty przygotowane przez „Giallorossich”.

Tym samym Kumbulla zakończy swoją przygodę z Hellasem Verona na rozegraniu 28 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy