AS Roma zostanie ukarana walkowerem za pierwszy mecz w Serie A? Wszystko przez drobne niedopatrzenie
2020-09-21 19:23:17; Aktualizacja: 5 lat temu
AS Roma podzieliła się punktami z Hellasem (0:0) w pierwszej kolejce Serie A. Wkrótce ten wynik może zostać jednak zweryfikowany na walkower dla zespołu z Werony przez występ nieuprawnionego gracza w osobie Amadou Diawary w drużynie gości - poinformował Gianluca Di Marzio.
„Giallorossi” zaliczyli bezbarwny występ na Stadio Marcantonio Bentegodi i tym zainaugurowali rozgrywki o mistrzostwo Włoch od zdobycia jednego punkty.
Gianluca Di Marzio uważa jednak, że może on im zostać wkrótce odebrany przez niedopatrzenie związane z rejestracją Amadou Diawary, co w konsekwencji doprowadzi do ukarania walkowerem drużyny z Rzymu.
A wszystko przez to, że przedstawiciele Romy przeoczyli fakt, że Gwinejczyk obchodził w lipcu swoje 23. urodziny. Z tego też powodu jego nazwisko powinno znaleźć się na 25-osobowej liście graczy uprawnionych do udziału w Serie A.Popularne
Tymczasem znalazło się ono gronie graczy U-22, gdzie był umieszczony w minionym sezonie i wówczas nie musiał być obligatoryjnie zgłoszony do gry na wspomnianej liście.
„Giallorossi” zarzekają się, że ten drobny błąd nie został popełniony celowo i nie miał większego wpływu na wynik sportowy, ponieważ w 25-osobowej kadrze wciąż mają cztery wolne miejsca i teraz po prostu dopiszą do niej Diawarę.
Organizatorzy Serie A mogą okazać się jednak bezwzględni, ponieważ obowiązujące przepisy mówią jasno, że za występ nieuprawnionego gracza należy się walkower drużynie przeciwnej.
W przeszłości z podobnym przypadkiem mierzyło się Sassuolo, które w starciu z Pescarą w 2016 roku wystawiło niezgłoszonego zawodnika przez mylnie wysłany e-mail. Wtedy „Zielono-Czarni” musieli pogodzić się z otrzymaniem walkowera.












![Łukasz Łakomy z drugim golem na przestrzeni tygodnia. Soczyste uderzenie [WIDEO]](img/photos/112464/170x113/lukasz-lakomy.jpg)
![Dwóch zawodników poza kadrą Legii Warszawa. Klub wyjaśni [OFICJALNIE]](img/photos/112453/170x113/astiz-vinagre.jpg)
![Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Składy na mecz Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/112421/170x113/legia-warszawa-termalica-bruk-bet.jpg)
![Ekstraklasa: Składy na Korona Kielce - Raków Częstochowa [OFICJALNIE]](img/photos/90525/170x113/korona-kielce-rakow-czestochowa.jpg)




![Złoty But: Król strzelców ligi łotewskiej wybronił się przed atakiem Erlinga Brauta Haalanda [TOP 15]](img/photos/101552/90x60/erling-braut-haaland.jpg)

![Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Arką Gdynia. „Rozmowa wychowawcza” [WIDEO]](img/photos/112486/90x60/lech-kibice.jpg)



![Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Arką Gdynia. „Rozmowa wychowawcza” [WIDEO]](img/photos/112486/170x113/lech-kibice.jpg)

![Zmiany w reprezentacji Polski U-21. Dodatkowe powołania, Kacper Urbański nigdzie nie jedzie [OFICJALNIE]](img/photos/111700/170x113/jerzy-brzeczek.jpg)



