AS: Sergio Ramos może liczyć na hitowy transfer

AS: Sergio Ramos może liczyć na hitowy transfer fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: AS

Wczoraj informowaliśmy, że Sergio Ramos ma rozmyślać o odejściu z Realu Madryt. Teraz hiszpańskie media podały, że kapitan „Królewskich” ma już na stole kilka ofert.

Relacje 33-latka z Florentino Pérezem od dawna nie są najlepsze. Pierwsza poważna próba miała miejsce latem 2015 roku, kiedy to o angaż stopera starał się Manchester United. Po pewnym czasie zawodnik sam przyznał, że miał ofertę z Old Trafford, ale władze Realu Madryt zareagowały w mgnieniu oka i zaoferowały mu nowy kontrakt. Wedle tego porozumienia, które wygasa 30 czerwca 2021 roku, inkasuje on 12,5 miliona euro netto rocznie. W umowę wpisano klauzulę wykupu o wartości 800 milionów euro.

Gdy wydawało się, że pożar został już ugaszony, po przegranym meczu z Ajakem w Lidze Mistrzów miało dojść do kolejnej sprzeczki. Prezes madryckiego klubu zarzucił wtedy piłkarzom brak zaangażowania i hańbienie koszulki, którą przywdziewają. Na te słowa rychło zareagował Sergio Ramos, który winą za wyniki obarczył dyrekcję, mówiąc o źle zaplanowanej kadrze zespołu. Wówczas hiszpański biznesmen zagroził mu wystawieniem na listę transferową. Co na to kapitan „Los Blancos”? Miał wtedy powiedzieć: – Dawałem z siebie wszystko i padałem na twarz dla tego herbu, dla tego klubu i dla ciebie, ale jeśli chcesz się mnie pozbyć, w porządku. Spłacisz mnie i odchodzę. 

Problem w tym, że akcja rozegrała się w szatni Realu Madryt, przy reszcie zawodników. To miało być punktem zapalnym do obecnej sytuacji Sergio Ramosa, który w tej chwili skłania się ku odejściu z Santiago Bernabéu. W klubie zarzucono mu, że odpuścił sobie końcówkę sezonu, aby skupić się na planowaniu ceremonii ślubnej, która odbędzie się już 15 czerwca. To, jak również krytyka po wymuszeniu żółtej kartki w pierwszym meczu z Ajaksem, nie spodobała się 33-latkowi. Tym samym latem może on zmienić pracodawcę.

„AS” przekazał, że już teraz jego agenci otrzymali kilka ofert, a w gronie klubów zainteresowanych angażem doświadczonego obrońcy są m.in. Liverpool, Manchester United, przedstawiciel chińskiej ekstraklasy oraz Juventus. I to właśnie „Stara Dama” ma być najbardziej zdeterminowana, aby pozyskać Sergio Ramosa, który na swoim koncie ma cztery puchary Ligi Mistrzów.

W zakończonym sezonie 163-krotny reprezentant „La Furia Roja” rozegrał w koszulce Realu Madryt 42 spotkania, w których zdobył 11 bramek i zanotował dwie asysty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy