AS: Zidane zdecydował. Courtois będzie jego podstawowym bramkarzem!

AS: Zidane zdecydował. Courtois będzie jego podstawowym bramkarzem! fot. Real Madryt
Karol Brandt
Źródło: AS

Pomimo przybycia Zinédine’a Zidane’a do Realu Madryt, Keylor Navas nie może liczyć na miano pierwszego golkipera w hiszpańskim zespole. Ta rola została już bowiem zarezerwowana dla Thibauta Courtois.

Początkowo wydawało się, że powrót francuskiego szkoleniowca na ławkę trenerską „Los Blancos” odmieni los kostarykańskiego bramkarza. Wówczas zmęczony ze zgrupowania kadry narodowej powrócił jego główny rywal do walki o pierwszy skład. W związku z tym najlepszy bramkarz sezonu 2017/2018 w Lidze Mistrzów otrzymał swoją szansę. Następnie okazało się, że Belg doznał urazu. Gdy jednak uporał się z problemami zdrowotnymi, wskoczył do składu na mecz z Rayo Vallecano i zaprezentował się się całkiem nieźle. 

Można było przypuszczać, że debata na temat wyboru pierwszego golkipera w zespole powróci na nowo, ale nic z tego.

„AS” poinformował bowiem, że były golkiper Chelsea otrzymał jasny komunikat od władz klubu. To on w przyszłym sezonie będzie miał zapewniony pierwszy skład. Biorąc to pod uwagę, trudno przypuszczać, aby Keylor Navas zgodził się pełnić rolę jego zmiennika. Tym samym najprawdopodobniej latem odejdzie on z Santiago Bernabéu i można przypuszczać, że obierze kurs na Anglię.

W bieżącej kampanii Thibaut Courtois zanotował 33 występy i dziesięć razy zachował czyste konto. Dla porównania jego starszy kolega pojawiał się na boisko 20 razy i w siedmiu przypadkach nie dał sobie wbić gola.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy