Ashley Cole negocjuje powrót do angielskiej piłki

Ashley Cole negocjuje powrót do angielskiej piłki fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: The Guardian

Ashley Cole wkrótce może znowu pojawić się na angielskich boiskach i to na wysokim poziomie, bo w Championship w barwach Derby County.

Były reprezentant Anglii prowadzi negocjacje z klubem prowadzonym przez swojego kumpla z Chelsea i kadry, Franka Lamparda. Jeśli stronom uda się dojść do porozumienia, wówczas Cole podpisze krótkoterminową umowę do końca trwającego sezonu.

Względy finansowe w tej sprawie nie będą miały większego znaczenia. Cole grał już za niewielką pensję w Stanach Zjednoczonych w Los Angeles Galaxy (z końcem 2018 roku wygasła mu umowa), a teraz kusząca ma się okazać po prostu okazja na towarzyszenie gromadzie utalentowanych, młodych zawodników (z wypożyczonym z Liverpoolu Harrym Wilsonem na czele) w drodze do Premier League. Utytułowany lewy obrońca wniósłby do szatni niezbędne doświadczenie i autorytet.

Jeśli 38-latek, w przeszłości występujący między innymi w Arsenalu i Chelsea, ostatecznie odmówi Lampardowi, wtedy zdecyduje się na zakończenie kariery.

Derby County obecnie zajmuje szóstą pozycję w tabeli Championship. Ta lokata gwarantuje udział w play-offach o awans. Wymarzonym celem jest jednak drugie miejsce, okupowane obecnie przez Sheffield United, do którego jednak drużyna Lamparda traci już siedem punktów. Liderem zaplecza Premier League pozostaje Leeds United, mające cztery oczka przewagi nad Sheffield.
Więcej na temat: Ashley Cole Derby County FC Anglia

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy