Aston Villa dopina transfer defensywnego pomocnika. To pomoże... Arsenalowi?!

Aston Villa dopina transfer defensywnego pomocnika. To pomoże... Arsenalowi?! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: David Ornstein [The Athletic]

Nowym zawodnikiem Aston Villi zostanie Leander Dendoncker - informuje David Ornstein na łamach „The Athletic”. Ten transfer może spowodować odejście Douglasa Luiza.

Choć Aston Villa kategorycznie zaprzeczała w ostatnich dniach odejściu Douglasa Luiza, to Arsenal niewiele sobie z tego robi. Okazuje się, że ekipa lidera Premier League działa w kierunku finalizacji tej transakcji.

Agenci zawodnika wspólnie ze stołecznym klubem robią wszystko, by dopiąć ten ruch przed północą. Wydaje się, że wszystko zmierza ku dobremu, bo zespół zlokalizowany w Birmingham znalazł następcę Brazylijczyka.

Jak informuje na łamach „The Athletic” David Ornstein, Aston Villa porozumiała się z Wolverhampton Wanderers w kwestii transferu Leandera Dendonckera.

Belg wkrótce zjawi się w nowym klubie, by przejść testy medyczne. Jeśli te wypadną pomyślnie, transakcja zostanie sformalizowana przed północą.

„Wilki” mogą liczyć łącznie na kwotę rzędu 15 milionów euro.

27-latek to wychowanek Anderlechtu, który do Premier League trafił w sierpniu 2018 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 159 meczów, a jego dorobek to dwanaście goli oraz cztery asysty.

Dla Belga ten ruch jest także ważny pod kątem wyjazdu na Mistrzostwa Świata, które na przełomie listopada i grudnia zorganizuje Katar.

***

Arsenal z transferem „last minute”? Chce pozyskać pomocnika z Premier League

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy