Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha fot. MDI / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Bardzo szybko rozwija się sytuacja Jacka Grealisha. Według najnowszych doniesień Sky Sports, Aston Villa ulega Manchesterowi City.

Wiele się dzieje w temacie potencjalnej przeprowadzki Jacka Grealisha. W swoich szeregach bardzo chce mieć go Pep Guardiola. Menedżer Manchesteru City poprosił klubowych działaczy, by ci przystąpili do rozmów i tak też się stało - od czwartku prowadzone są intensywne negocjacje, które już teraz przynoszą efekty.

Aston Villa niedawno przedstawiła swojemu kapitanowi ofertę przedłużenia umowy, a szczególnie poprawienia warunków tej podpisanej we wrześniu zeszłego roku. Mimo szczerej chęci zatrzymania gwiazdy na Villa Park, klub postanowił dać sobie jednak szansę na wysłuchanie propozycji mistrzów Anglii.

Ta zdaje się być coraz bardziej przekonująca. Sky Sports informuje, że „Obywatele” zaoferowali kwotę 100 milionów funtów w ramach rozliczenia za kartę zawodniczą Anglika. Byłaby to największa transakcja w historii angielskiej Premier League.

Brytyjski nadawca dodaje jednak coś o wiele bardziej istotnego dla całej operacji - Aston Villa zaczyna ulegać i miała uznać, że taka suma jest wystarczająco kusząca, żeby rozważyć sprzedaż. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transakcja może zostać dopięta w ciągu najbliższych dni.

Wcześniej Fabrizio Romano informował, że wszystkim stronom zależy na czasie i by wszystko zostało dopełnione w najbliższym tygodniu. Manchester City zaplanował już nawet testy medyczne dla zawodnika. Jeśli jednak nie uda się osiągnąć porozumienia, Grealish zostałbym w obecnym klubie.

Sky Sports dodaje, że teraz piłka jest po stronie zawodnika, który musi zdecydować, czy faktycznie chce tej przeprowadzki.

W międzyczasie trwają starania o to, by pozyskać Harry'ego Kane'a z Tottenhamu, ale jego wartość z pewnością przekroczy 100 milionów funtów. Przy sprowadzeniu Grealisha, transfer tego lata byłby praktycznie niemożliwy, o ile „The Citizens” nie dokonaliby istotnej sprzedaży.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy