Aston Villa przeprowadza rekordowy transfer napastnika. Na stole 28 milionów funtów

Aston Villa przeprowadza rekordowy transfer napastnika. Na stole 28 milionów funtów fot. Aston Villa FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

„The Telegraph” informuje, że Aston Villa uzgodniła z Brentfordem wysokość opłaty za transfer Ollie’ego Watkinsa.

Po utrzymaniu w Premier League, „The Villans” chcą w jak największym stopniu wzmocnić zespół, aby sytuacja sprzed nieco ponad miesiąca się nie powtórzyła. W związku z tym ich szeregi zasilił już nowy prawy obrońca w osobie Matty’ego Casha, a teraz klub pracuje nad transferami dwóch nowych atakujących.

Jak ujawnił angielski dziennik, pierwszym z wybrańców Deana Smitha jest Joshua King, za którego Aston Villa miałaby zapłacić 16 milionów funtów. Nim ta operacja stanie się faktem, najprawdopodobniej zostanie przeprowadzony transfer innego napastnika.

Chodzi o Ollie’ego Watkinsa, który na brak zainteresowania ekip angielskiej ekstraklasy nie mógł narzekać. Mimo wszystko, gdy dowiedział się, że chce mieć go u siebie 49-letni menedżer „Lwów”, szybko zdecydował o wyborze nowego pracodawcy.

To otworzyło szesnastej sile Premier League drogę do rozmów Brentforem i właśnie teraz kluby doszły do porozumienia.

Według „The Telegraph” podstawowa kwota transferu to 28 milionów funtów (31 milionów euro), a dodatkowo w umowie mają zostać zapisane bonusy, które po ich aktywacji mogą sprawić, że ostatecznie koszt całej operacji wzrośnie do znacznie ponad 30 milionów funtów.

Dodajmy, że już teraz byłaby to rekordowa operacja w dziejach Aston Villi, która jak dotąd najwięcej zapłaciła za Wesleya (25 milionów euro). Rekord sprzedażowy pobić mogą także „Pszczoły”.

Watkins ma 24-lata i w ubiegłej kampanii rozegrał 50 spotkań, w których zdobył 26 bramek i zanotował trzy asysty. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w ciągu najbliższych 24 godzin przejdzie on testy medyczne i ponownie nawiąże współpracę ze Smithem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy