Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] fot. Michael715 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Aston Villa

Aston Villa opublikowała komunikat na temat kibiców Legii Warszawa. Ci nie mieli okazji obejrzeć meczu swojej drużyny w ramach Ligi Konferencji Europy.

Aston Villa i Legia Warszawa mierzyły się w czwartkowy wieczór w ramach piątej kolejki Ligi Konferencji Europy.

Anglicy byli tego dnia lepsi, pokonując wicemistrza Polski w stosunku 2-1. Jedyne trafienie dla przyjezdnych to zasługa cudownego okienka Ernesta Muçia.

Porażka na Villa Park powoduje, że losy awansu rozstrzygną się za dwa tygodnie przy Łazienkowskiej. Wtedy podopieczni Kosty Runjacia zagrają u siebie z AZ Alkmaar.

Po rywalizacji wiele mówi się niekoniecznie o wyniku, a sytuacji z kibicami Legii Warszawa. Ci nie obejrzeli meczu z wysokości trybun. Dodatkowo doszło do starć z policją.

W obliczu zamieszek Aston Villa wydała w tej sprawie stosowny komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.

„Klub piłkarski Aston Villa może potwierdzić, że za radą policji z West Midlands żaden kibic gości nie został wpuszczony do Villa Park na dzisiejszy wieczorny mecz Ligi Konferencji Europy z Legią Warszawa. Jest to pokłosie masowych zamieszek pomiędzy policją a kibicami drużyny przyjezdnej, którzy spowodowali całe zajście.

Brytyjskie władze ds. bezpieczeństwa, UEFA i Aston Villa, poinformowały 2 listopada, że za radą organów ds. bezpieczeństwa przydział biletów dla kibiców gości na to spotkanie zostanie zmniejszony do 1002 w wyniku wcześniejszych zamieszek na dużą skalę spowodowanych przez kibiców Legii w zeszłym miesiącu przy okazji meczu z AZ Alkmaar.

W wyniku starć rannych zostało wielu holenderskich funkcjonariuszy policji. W konsekwencji UEFA zakazała kibicom Legii wyjazdu do Mostaru na mecz z HŠK Zrinjski.

Pomimo licznych próśb o współpracę ze strony Legii Warszawa dotyczących podróżujących kibiców, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch dni, ze strony przyjezdnego klubu nie nadeszła żadna pomoc w poważnych kwestiach bezpieczeństwa kibiców gości przybywających na Villa Park. Klub wielokrotnie, łącznie z dzisiejszym rankiem, wspólnie z UEFA i wszystkimi właściwymi władzami zgłaszał Legii obawy, że kibice wyjazdowi bez biletów próbują udać się na mecz do Villa Park.

Na około godzinę przed rozpoczęciem meczu kibice Legii dopuścili się spodziewanych aktów przemocy wobec funkcjonariuszy policji w West Midlands, po czym policja West Midlands podjęła decyzję o wykluczeniu wszystkich kibiców Legii.

Aston Villa zdecydowanie potępia zachowanie kibiców przyjezdnych i pragnie podziękować policji z West Midlands za jej profesjonalizm w bardzo trudnych okolicznościach” - czytamy.

Wcześniej osobny komunikat wystosowała też Legia Warszawa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy