Atalanta finalizuje transfer prawego obrońcy. Klub postawił na „kota w worku”

Atalanta finalizuje transfer prawego obrońcy. Klub postawił na „kota w worku”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Sky Sport Italia

Przedstawiciele Atalanty dopełniają ostatnie formalności związane z pozyskaniem Cristiano Picciniego z Valencii - poinformował Fabrizio Romano.

Klub z Bergamo został zmuszony do znalezienia nowego prawego wahadłowego po sprzedaży Timothy'ego Castagne'a do Leicester City za 24 miliony euro.

Co prawda zespół z Serie A mógł sobie teoretycznie pozwolić na przeznaczenia pokaźnej części ze wspomnianej sumy na zakontraktowanie wartościowego zawodnika w miejsce Belga.

Wiele jednak na to wskazuje, że Atalanta postanowiła poszukać na rynku okazji do nawiązania współpracy z piłkarzem, na którego nie musiałaby wydawać zbyt dużej kwoty.

Fabrizio Romano przekonuje, że ten cel udało się jej osiągnąć, ponieważ finalizuje transfer z udziałem Cristiano Picciniego z Valencii.

Blisko 28-letni obrońca przeniesie się na Stadio Atleti Azzurri d’Italia na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu opiewającą na zaledwie trzy miliony euro.

Ustalenie tak niskiej kwoty możliwego definitywnego pozyskania włoskiego defensora jest podyktowane faktem, że były gracz między innymi Fiorentiny, Betisu czy Sportingu stracił cały ostatni sezon z powodu poważnej kontuzji kolana i dlatego wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach „Nietoperzy”.

Piccini znajduje się obecnie już w pełni sił, co mają pokazać testy medyczne, które przejdzie tuż przed podpisaniem umowy z Atalantą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy