Atlético Madryt sprowadza pomocnika Arsenalu

Atlético Madryt sprowadza pomocnika Arsenalu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Atlético Madryt prowadzi rozmowy z Arsenalem w sprawie zakontraktowania Lucasa Torreiry - poinformował Fabrizio Romano.

Reprezentant Urugwaju nie jest zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w szeregach „Kanonierów” i jeszcze w trakcie minionego sezonu wyraził chęć opuszczenia londyńskiego klubu.

Ten nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać 24-letniego zawodnika i najchętniej by go sprzedał, ale jest także otwarty na zawarcie umowy wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu.

Realizacją tej drugiej transakcji byli w minionych tygodniach poważnie zainteresowani przedstawiciele Fiorentiny oraz Torino, którzy bardzo mocno zabiegali o względy samego pomocnika, który skłaniał się ku przeprowadzce do „Violi”.

Niewykluczone, że wkrótce Lucas Torreira zmieni swoje nastawienie, ponieważ chęć nawiązania współpracy z Urugwajczykiem wykazało Atlético Madryt.

Fabrizio Romano przekonuje, że „Los Rojiblancos” prowadzą zaawansowane negocjacje z Arsenalem w kwestii wypożyczenia pomocnika z zapewnieniem sobie możliwości definitywnego pozyskania 24-latka.

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że ekipa z Wanda Metropolitano musi najpierw kogoś sprzedać, aby móc sobie pozwolić na pozyskanie nowych graczy.

Tę sytuację i osobę Torreiry mogą wykorzystać „Kanonierzy”, którzy w dalszym ciągu chcą pozyskać Thomasa Parteya, na którego odejście nie chce z kolei zgodzić się Atlético Madryt, dlatego Ghańczyk może zmienić pracodawcę tylko w przypadku aktywacji klauzuli wykupu opiewającej na 50 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy