Atlético Madryt szuka następcy Matheusa Cunhi w LaLidze

Atlético Madryt szuka następcy Matheusa Cunhi w LaLidze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Atlético Madryt pragnie podnieść rywalizację w linii ataku po odejściu Matheusa Cunhi do Wolverhampton i celuje w sprowadzenie na jego miejsce Borjy Iglesiasa z Betisu - uważa „Marca”.

„Los Rojiblancos” zakończyli niespodziewanie swoją przygodę z europejskimi pucharami na fazie grupowej i w związku z tym stracili szansę na zainkasowanie pokaźnej sumy gotówki.

W tej sytuacji władze klubu muszą posiłkować się wprowadzeniem awaryjnych rozwiązań, by nie zamknąć sezonu na dużym minusie, co w konsekwencji odbiłoby się na budowanie kadry na kolejne rozgrywki.

Na razie najkorzystniejszą opcją dla zespołu jest rozstanie z kilkoma zbędnymi piłkarzami, co pokazuje przypadek wytransferowania Matheusa Cunhi do Wolverhampton w ramach półrocznego wypożyczenia z zawartym przymusem wykupy za blisko 50 milionów euro.

Atlético Madryt nie może sobie pozwolić wyłącznie na pozbywanie się graczy i uważnie monitoruje rynek w poszukiwaniu ich tańszych następców.

Dziennikarze „Marki” przekonują, że drużyna prowadzona przez Diego Simeone upatrzyła sobie już kandydata na miejsce brazylijskiego napastnika w osobie Borjy Iglesiasa z Betisu.

Blisko 30-letni zawodnik dołączył do ekipy z Sewilli z Espanyolu w sierpniu 2019 roku za 28 milionów euro.

Początkowo wydawało się, że klub z Andaluzji nie ulokował najlepiej wspomnianych środków, ponieważ Hiszpan zawodził w debiutanckim sezonie. W każdym z kolejnych prezentował się jednak coraz lepiej i teraz jest ważnym członkiem zespołu.

Pokazują to przede wszystkimi statystyki w postaci ośmiu strzelonych goli i trzech zaliczonych asyst w 18 występach w trwających rozgrywkach.

Z tego też powodu ewentualne wyciągnięcie Iglesiasa z Betisu może stanowić poważny problem dla „Los Rojiblancos”.

Wspomniane źródło podkreśla jednak, że odejście z klubu jeszcze João Félixa w znaczącym stopniu ułatwiłoby realizację takiej operacji przez Atlético Madryt. 

Opuszczenie przez Portugalczyka zespołu z LaLigi jest znacznie trudniejsze niż Cunhi ze względu na bardzo wysokie oczekiwania jego obecnego pracodawcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy