Atlético Madryt z formalną skargą do UEFA przed meczem z Borussią Dortmund

Atlético Madryt z formalną skargą do UEFA przed meczem z Borussią Dortmund
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Cadena SER

Atlético Madryt złożyło formalną skargę do UEFA w związku z napotkanymi kłopotami podczas podróży na stadion Borussii Dortmund – przekazał Miguel Martín Talavera, korespondent Cadena SER.

Drużyna „Los Rojiblancos” przybyła na Signal Iduna Park o blisko pół godziny później, niż zakładał dokładny harmonogram. Stało się tak ze względu na zakorkowane miasto i brak odpowiedniej eskorty, która upłynniłaby dojazd na obiekt w Dortmundzie.

Według wspomnianego reportera stołeczni działacze ze stolicy Hiszpanii już wcześniej zawiadamiali służby z miasta Nadrenii Północnej Westfalii o prognozowanych problemach w ruchu. Pomimo to reakcja na odzew okazała się nieefektywna.

Ze względu na brak oczekiwanej organizacji w ruchu lądowym władze Atlético miały już złożyć zażalenie do UEFA w kwestii zastałych zaniedbań.

Ostatecznie podopieczni Diego Simeone wyszli na rozgrzewkę dopiero o 20:20, mając jedynie około 20-25 minut na przystosowanie się do coraz gęściej zapełniających się trybun oraz niezbędne ćwiczenia fizyczne wraz z gierkami treningowymi.

Talavera w swojej relacji zaznaczył, że trasa z hotelu na obiekt mająca w teorii zajmować dziewięć minut trwała cztery razy dłużej.

Pozostaje więc poczekać na oficjalny komunikat w sprawie od przedstawiciela LaLigi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy