Atlético Madryt z pierwszym letnim transferem. Portugalczyk z Brazylii [OFICJALNIE]

Atlético Madryt z pierwszym letnim transferem. Portugalczyk z Brazylii [OFICJALNIE] fot. esthermm / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atlético Madryt

Transfer, o przeprowadzeniu którego spekulowało się już od kilku miesięcy, dziś stał się faktem. Atlético Madryt potwierdziło angaż Marcosa Paulo.

„Los Rojiblancos” słyną ze świetnego rozeznania na rynku Ameryki Południowej, dlatego pozyskanie piłkarza z Kraju Kawy nie może nikogo dziwić. Zimą 20-latkiem zainteresował się Inter Mediolan, ale nim Włosi przeszli tak naprawdę do konkretnych działań, zostali wyprzedzeni na starcie przez Hiszpanów.

Atlético Madryt, wiedząc o wygasającej w połowie roku umowie, od początku dążyło do wolnego transferu. San zawodnik, mimo że był dostępny jako wolny agent, robił wszystko, aby Fluminense, jego były klub, zarobiło cokolwiek. Tak też będzie w istocie, gdyż w grę wchodzi tutaj ekwiwalent za wyszkolenie.

Marcos Paulo, piłkarz, który znalazł się wśród 100 największych talentów dziennika „Tuttosport” za rok 2021, dziś oficjalnie dołączył do ekipy Diego Simeone.

Mistrz Hiszpanii poinformował, że kontrakt nominalnego lewoskrzydłowego, który może jednak pokryć też dwie pozostałe pozycje w ataku, obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Gracz mierzący 186 centymetrów wzrostu, choć urodził się w Brazylii, to reprezentuje barwy Portugalii na poziomie młodzieżowym. Przez to nie będzie zajmować miejsca dla członków drużyny bez europejskiego paszportu.

Dla „Los Colchoneros” to pierwsze wzmocnienie na nowy sezon.

Paulo zamknął licznik występów w koszulce Fluminense na 65 spotkaniach, w których strzelił 11 goli i zanotował 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy