Aymeric Laporte odejdzie z Manchesteru City?! Może zastąpić legendę

Aymeric Laporte odejdzie z Manchesteru City?! Może zastąpić legendę fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Manchester City jest otwarty na sprzedaż Aymerica Laporte. Zainteresowanie Hiszpanem przejawia Juventus - informuje Sky Sport Italia.

„Stara Dama” po odjęciu jej punktów nie zdołała wywalczyć awansu do Ligi Mistrzów, co może skłonić Leonardo Bonucciego do opuszczenia klubu. Kluczowe w tej sprawie będzie spotkanie z Cristiano Giuntolim, nowym dyrektorem sportowym.

Przed włoskim działaczem postawiono zadanie w postaci obniżenia puli na wynagrodzenia piłkarzy, a 36-latek został połączony z Olympique Marsylia.

Juventus jest już przygotowany i jeśli przyjdzie mu zastąpić defensora, ruszy po Aymerica Laporte.

Manchester City dąży do angażu Joško Gvardiola, dlatego nie ma nic przeciwko rozstaniu z reprezentantem Hiszpanii. Oczekuje przy tym 30 milionów euro.

Jak podaje Sky Sport Italia, w stolicy Piemontu panuje przekonanie, powyższą kwotę da się zbić w wyniku negocjacji, co zwiększy szanse na powodzenie transferu.

29-latek, w przeciwieństwie do Bunucciego, jest lewonożny. Dzięki doświadczeniu przyzwyczaił się on już jednak do gry bliżej prawej strony boiska.

Laporte na Etihad Stadium trafił pięć i pół roku temu. W 2021 roku uzyskał hiszpańskie obywatelstwo, a niedawno sięgnął z kadrą „La Furia Roja” po pierwsze trofeum.

Jego dorobek w koszulce „Obywateli” to 179 występów oraz 12 goli. Premier League wygrał już pięć razy, zgarnął także puchar Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy