Bajeczna oferta dla El Shaarawy'ego

Bajeczna oferta dla El Shaarawy'ego
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Il Tempo | La Gazzetta dello Sport

Stephan El Shaarawy otrzymał bardzo kuszącą propozycję od Shanghai Shenhua.

Przez cały czerwiec mogło się wydawać, że pierwszymi zawodnikami, którzy opuszczą Romę będą Edin Džeko i Kostas Manolas, szansę na ich uprzedzenie ma jednak El Shaarawy. Wszystko za sprawą lukratywnej oferty z Chin, która bardzo kusi zarówno piłkarza, jak i jego klub. Włoskie media informują, że gracz jest naprawdę blisko przeprowadzki.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że początkowo Shanghai Shenhua zaproponowało Włochowi czteroletni kontrakt z pensją na poziomie ośmiu milionów euro rocznie. Później ta oferta została zmieniona na 16 milionów euro, acz okres trwania umowy został skrócony o dwa lata.

Z kolei „Il Tempo” twierdzi, że strony ustaliły warunki kontraktu na poziomie 13 milionów euro rocznie, a sama umowa miałaby być ważna przez okres trzech lat. Łącznie daje to zatem niemal 40 milionów dla skrzydłowego, a zadowolona może być także Roma. Chińczycy mają zapłacić za gracza 18 milionów euro (nie licząc stuprocentowego podatku od kwoty transferu), co daje „Giallorossim” przychód na poziomie 15 milionów.

Strony są niemalże dogadane i finalizują negocjacje. Nie wiadomo czy Roma zdecyduje się na poszukiwanie następcy dla byłego gracza Milanu, ale na ten moment ma stawiać na już posiadanych zawodników - Justina Kluiverta oraz Javiera Pastore.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy