Balotelli tłumaczy swój transfer do Brescii: Moja mama płakała...

Balotelli tłumaczy swój transfer do Brescii: Moja mama płakała... fot. OM
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Brescia Calcio oficjalnie potwierdziła angaż Mario Balotellego, który w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak Manchester City czy Inter Mediolan. W związku z tym taki ruch ze strony Włocha może nieco dziwić, dlatego też zawodnik postanowił zdradzić powody takiego obrotu spraw.

29-latek po trzech latach wraca na Półwysep Apeniński, gdzie jak dotąd na poziomie seniorskim występował w Interze Mediolan i Milanie. Jego przenosiny do Brescii nie były jednak takie oczywiste, bowiem przez dłuższy czas wydawało się, że zagra on w Brazylii, co czego próbowało go nakłonić Flamengo.

Ostatecznie transfer do Kraju Kawy spalił na panewce, co otworzyło beniaminkowi Serie A drogę do zakontraktowania niezwykle doświadczonego zawodnika. Ku zadowoleniu władz tej ekipy, operacja została sfinalizowana, a środkowy napastnik został zaprezentowany w nowych barwach.

Podczas konferencji prasowej „Super Mario” opowiedział o powodach dołączenia do Brescii.

– To mój dom, do którego wracam po wielu latach. Kiedy tylko powiedziałem mojej mamie, że istnieje taka możliwość, rozpłakała się. Zapytałem ją, co o tym sądzi, ale ona wciąż płakała… – powiedział 29-latek.

W kontekście powyższej wypowiedzi dodajmy, że Mario Balotelli, choć urodził się w Palermo, dorastał w Brescii pod opieką rodziny zastępczej, do której trafił w 1993 roku. Nie dziwi zatem sentyment do tego miasta, ale i szacunek do klubu, który dał mu możliwość powrotu na włoskie boiska.

W Serie A środkowy napastnik na ten moment zebrał 122 występy, które okrasił 47 golami i 17 asystami.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy