Barcelona i Real Madryt dogadały się w sprawie nowego terminu El Clásico. Jest jednak pewien problem

Barcelona i Real Madryt dogadały się w sprawie nowego terminu El Clásico. Jest jednak pewien problem fot. Paweł Machitko
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Działacze Barcelony i Realu Madryt dość szybko doszli do porozumienia w sprawie daty rozegrania El Clásico. Oba kluby optują za 18 grudnia.

Hit LaLiga pierwotnie miał odbyć się na Camp Nou 26 października. Z uwagi na trwające już od kilku dni zamieszki i niebezpieczną sytuację w Barcelonie podjęto decyzję o przełożeniu spotkania. Hiszpańska federacja poinformowała kluby, żeby same dogadały się odnoście jego nowego terminu. Konsensus został osiągnięty dość szybko. Oba kluby potwierdziły, że chcą zmierzyć się 18 grudnia (środa).

Jak pisze „Marca”, pomysł ten nie podoba się jednak władzom LaLiga. Wolę one, by El Clásico odbyło się wcześniej, a mianowicie 4 grudnia (również jest to środa).

LaLiga uważa, że przeniesienie meczu na 18 grudnia naraziłoby na straty kluby, które tego dnia będą rywalizowały w Pucharze Króla. Jej zdaniem rozegranie spotkania wcześniej broniłoby interesów wszystkich profesjonalnych klubów w Hiszpanii, a nie było rozwiązaniem korzystnym wyłącznie dla gigantów.

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa. Można jednak przypuszczać, że Barcelona i Real będą chciały zamknąć ją jak najszybciej.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy