Barcelona liderem w wyścigu po Viníciusa Júniora

2017-03-19 16:47:04; Aktualizacja: 7 lat temu
Barcelona liderem w wyścigu po Viníciusa Júniora Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: OK Diario I Mundo Deportivo I AS

Jak informują hiszpańskie media, Barcelona jest coraz bliżej zagwarantowania sobie transferu Viníciusa Júniora.

16-letni zawodnik Flamengo od dłuższegoczasu wzbudza zainteresowanie europejskich gigantów. Swego czasunajbardziej zdeterminowany, żeby pozyskać Brazylijczyka byłManchester United, ale obecnie zdecydowanie najbliżej mu doHiszpanii.


Ostatnio młodziutki lewoskrzydłowypochwalił się w sieci nagraniem otrzymanym od Neymara, na którymgwiazdor Barcelony życzył mu „sukcesów, szczęścia i strzelenia wielu goli”. Od razu można było to odczytać jako podchody „DumyKatalonii” pod transfer Brazylijczyka. Zgodnie z najnowszymidoniesieniami, istrzowie Hiszpanii faktycznie są najbliżejporozumienia się z zawodnikiem i jego klubem.

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy,Vinícius wybrał już swój pierwszy europejski klub i ma to byćwłaśnie Barcelona. Sam zawodnik po raz kolejny zresztą publicznie„puścił oczko”w kierunku „Dumy Katalonii” mówiąc, że gdygra w FIFĘ, co jest jego hobby, „wybiera zespół z Katalonii,ponieważ to najlepszy klub na świecie”.

SprowadzenieBrazylijczyka miałoby dla włodarzy Barcelony dodatkowy smak,ponieważ młodego zawodnika po osiągnięciu pełnoletności bardzochciałby sprowadzić do siebie również Real Madryt.

Wobecnym kontrakcie 16-latka z Flamengo widnieje klauzula odstępnegoopiewająca na 30 milionów euro.

Niedziela jest ostatnimdniem mistrzostw Ameryki Południowej do lat 17. Vinícius zdobyłjuż na nich siedem bramek.