„Barcelona może zagrać nawet w Premier League”

„Barcelona może zagrać nawet w Premier League” fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

W niedzielę odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy Katalonii wyrażą swoje zdanie na temat niepodległości regionu. Tamtejszy minister sportu, Gerard Figueras, powiedział, co ewentualne odłączenie oznacza dla katalońskich klubów.

Figueras powiedział, że przyszłość Barcelony po uzyskaniu niepodległości przez Katalonię to wielka niewiadoma. Według niego, klub będzie mógł wówczas wybrać dowolne rozgrywki, w których chciałby występować, na przykład ligę francuską, włoską lub angielską.

- W tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co stanie się z profesjonalnymi klubami i w jakich rozgrywkach będą występowały, szczególnie Barcelona. To palący problem dla całego świata.

- Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ludzie, którzy twierdzą, że wiedzą wszystko doskonale, są w błędzie, bo decyzje zostaną dopiero podjęte i będziemy musieli negocjować. W przypadku osiągnięcia niepodległości, katalońskie kluby z LaLiga [FC Barcelona, Espanyol i Girona – przyp. red.] będą musiały podjąć decyzję, gdzie chcą występować – w lidze hiszpańskiej, pobliskiej włoskiej lub francuskiej czy nawet Premier League.

- Gdy konkretny klub wyrazi swoje zdanie w tym temacie, podejmiemy negocjacje z federacją, która organizuje dane rozgrywki.

Niedawno prezydent LaLiga, Javier Tebas, powiedział w celu wywarcia presji na Katalończykach, że w przypadku odłączenia, kluby z tego regionu nie będą mogły dalej występować w hiszpańskich rozgrywkach. Figueras ma w tym względzie inne zdanie ze względu na przypływy pieniężne, jakie obecność Barcelony zapewnia rozgrywkom.

- Opinia Tebasa nie jest jedyną, która w rzeczywistości będzie się liczyła. Na pewno skonsultuje się z resztą klubów, występujących w LaLiga. Ponad wszystko powinien wziąć pod uwagę względy kontraktowe i ekonomiczne – powiedział Figueras.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy